Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

• Supažindinti su joniniais kanalais kaip pagrindiniu e0lektrinio signalo perdavimo ir jonų pernašos per membraną elementu gyvoje gamtoje, aptarti jų įvairovę bei veikimo mechanizmus, vaidmenį fiziologijoje ir patologijoje, tyrimo metodus.
  • Supažindinti su mokslinės literatūros sisteminimu, analize ir kritiniu vertinimu, pranešimo pasirengta tema parengimu, moksline diskusija.

Pagrindinės temos

• Joninių kanalų klasifikacija pagal jų selektyvumą ir valdymo mechanizmus;
  • Joninių kanalų tyrimo metodai;
  • Joninių kanalų vaidmuo fiziologijoje bei patologijoje;
  • Joninių kanalų selektyvumo bei valdymo mechanizmai.

Pagrindinė literatūra

• J. H. Byrne, R. Heidelberger, M. N. Waxham, J. L. Roberts “From Molecules to Networks: An Introduction to Cellular and Molecular Neuroscience”, Third Edition, Academic Press, 2014
  • J. Kew&C. Davies „Ion Channels: From Structure to Function“, Oxford University Press, 2009
  • B. Hille „Ion Channels of Excitable Membranes“ (3rd edition), Sinauer Associates, 2001
  • Originalūs moksliniai straipsniai pasirinkta tema.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Doktorantas parengtą pranešimą pristato viešame seminare. Konkreti tema į kurią bus gilinamasi aptariama su doktorantu. Tada dirbant savarankiškai bei konsultuojantis su dėstytoju sisteminama literatūra ir rengiamas pranešimas (apie 1 val. trukmės) susidedantis iš trijų dalių:

1. Su pasirinkta tema susiję “vadovėliniai” pagrindai;
  2. Naujausia mokslinė informacija pasirinkta tema;
  3. Kritinis įvertinimas kas jau žinoma pasirinkta tema ir kokie dar lieka neatsakyti klausimai.

Pranešimas vertinamas trimis aspektais:

• Pristatymo sklandumas ir nuoseklumas;
  • Įsigilinimas į problematiką;
  • Atsakymai į klausimus.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas