Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Išugdyti tarpdisciplininį, integruotą požiūrį į psichologinius ar fiziologinius reiškinius. kurie skirtingais aspektais aiškina kaip siejasi žmogaus psichika su biologija.

Pagrindinės temos

1. Elgsenos ar psichologinių reiškinių biologinis ir neurofiziologinis pagrindas: motyvacijų fiziologija, apsimokymo ir atminties fiziologija, suvokimo fiziologija, emocijų fiziologija ir jos ryšys su motyvacine sistema ir atmintimi. Kiekvienai temai siūlomos teorijos ir eksperimentiniai ar stebėjimų duomenys, pagrindžiantys ar prieštaraujantys šioms teorijoms.
  2. Psichinių ir neurologinių ligų biologinis ir neurofiziologinis pagrindas: nerimo, nuotaikos (depresija, bipolinis sutrikimas), dėmesio (šizofrenija), neurodegeneratyvinės (Alzheimerio, Parkinsono ir Huntingtono) ligos ir agnozijos.
  3. Fizinių ir cheminių faktorių įtaka psichikai ir elgesiui: hormonų, vaistų ir kitų psichoaktyvių medžiagų įtaka.
  4. Lyčių skirtumui pirmose trijose dalyse studijuotuose reiškiniuose.

Pagrindinė literatūra

• Biological Psychology, 12th ed. J.W. Kalat (Ed.). Cengage Learning, 2015.
  • Laura Freberg. Discovering Behavioral Neuroscience: An Introduction to Biological Psychology. Cengage Learning, 2018.
  • Fundamentals of Human Neuropsychology, 7th ed. B. Kolb, I. Q. Whishaw (Eds.). Worth Publishers, 2015.
  • Learning and Memory: A Comprehensive Reference. John H. Byrne (Ed.). Academic Press, 2008.
  • Sex Differences in the Brain: From Genes to Behavior. J. B. Becker et al. (Eds.). New York, Oxford University Press, 2008.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Pristatoma pasirinkta tema iš 4 pagrindinių kurso temų. Apimtis iki 60 min trukmės, ne mažiau kaip 20 mokslinių straipsnių, teorijų ir eksperimentų apžvalga. Vertinamas pristatymo turinys (išsamumas) – 40 % galutinio vertinimo dalis; pristatymo kokybė (vizualinis ir verbalinis pateikimas, supratimas) – 20 % galutinio vertinimo dalis; atsakymai į pasirinktos temos klausimus – 20 %  galutinio vertinimo dalis; atsakymai į kitų kurso temų klausimus – 20 % galutinio vertinimo dalis.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo