Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Supažindinti įvairių specialybių studentus su elektriniais procesais, vykstančiais gyvuose biologiniuose objektuose, paaiškinti šių procesų biofizikinę kilmę bei pristatyti bioelektrinių parametrų matavimo/elektrinės stimuliacijos principus. Šis kursas skirtas išmokyti studentus elektrofiziologijos pagrindų.

Pagrindinės temos

Elektrofiziologijos principai ir jų taikymas moksliniuose tyrimuose; Bioelektriniai reiškiniai ir jų kilmė biologinėse ląstelėse; Bioelektriniai signalai ir jų sklidimas gyvuose organizmuose; Nervų sistemos bioelektriniai reiškiniai; Širdies bioelektriniai reiškiniai; Raumenų bioelektriniai reiškiniai; Akių bioelektriniai reiškiniai; Skrandžio bioelektriniai reiškiniai; Bioelektriniai procesai elektrinėse žuvyse, elektrorecepcija.

Pagrindinė literatūra

• Kandel R. E., et al. “Principles of Neural Science“. McGraw-Hill Professional, 2012.
  • Malmivuo J., Plosney R. “Bioelectromagnetism: Principles and Applications of Bioelectric and Biomagnetic Fields”. Oxford University Press, 1995.
  • Rettinger J., et al.“Electrophysiology: Basics, Modern Approaches and Applications“. Springer, 2016.
  • Bullock T. H., et al. “Electroreception“. Springer, 2005.
  • Mokslinės publikacijos kurso tema.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Mokslinis seminaras (mokslinė diskusija)

Seminaro trukmė 40-60 min. Seminaro metu studentas pristato žodinį pranešimą konkrečia tema. Pristatymo metu doktoratas pateikia su pranešimu tiesiogiai susijusią mokslinę informaciją, remdamasis apžvelgta moksline literatūra (naudojant multimedijos priemones, pasitelkiant grafikus, duomenų lenteles, video/audio priemones). Literatūros pagrindas yra moksliniai straipsniai pristatoma tema.

Studentui egzamino metu yra pateikiami įvairūs moksliniai klausimai. Vertinami doktoranto atsakymai į užduotus klausimus, gebėjimas vystyti mokslinę diskusiją. Egzaminas vertinamas 10 balų sistema. Egzaminą vertina komisija, kurią sudaro trys nariai. Kiekvienas narys studento seminarą įvertina atskirai. Tuomet skaičiuojamas vidutinis balas (trijų balų vidurkis), kurio suapvalinta vertė įvardijama kaip egzamino galutinis balas.

Egzamino vertinimas

Balas

Aprašymas

Išlaikytas