Dalyko pavadinimas

5,9

seminarai

Kurso tikslai

Gilus supratimas apie nukleorūgščių cheminę sandarą, jų struktūrą, savybes ir tyrimo metodus.

Pagrindinės temos

Nukleorūgščių (NR) cheminė struktūra, nomenklatūra: heterociklinės bazės, D-ribozė, nukleozidai, nukleotidai; NR tautomerija, rotacinė izomerija; bazių poravimasis, dvigrandė DNR ir RNR; NR hibridizacija, lustų technologijos; NR spiralinė struktūra; žiedinių DNR molekulių topologija, DNR kompaktizacija nukleosomose; NR triguba spiralė; sankirtos, kvadrupleksai, PNR; RNR struktūra; NR komponentų analizė; sekoskaitos technogijų raida ir genomų sekvenavimas; PGR principai; NR ir jų komponentų cheminės savybės; NR cheminė sintezė ir žymėjimas; nekovalentinė NR sąveika su mažom molekulėm, interkaliacija; NR aptamerai, SELEX technologijos; NR nanoinžinerija; epigenetinės DNR modifikacijos ir jų analizė.

Pagrindinė literatūra

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras