Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslas

Gilinti doktorantų žinias apie eukariotines ląsteles, jų sandarą ir funkcijas, signalų perdavimą, ląstelių tarpusavio sąveiką bei šiuolaikinius metodus, naudojamus ląstelės biologijos tyrimuose.

Pagrindinės temos

• Eukariotinių ląstelių struktūra, chromatino organizacija, organelių biogenezės mechanizmai;
  • Patekimo į ląstelę mechanizmai, viduląstelinė pernaša, egzocitozė ir egzosomos;
  • Signalo perdavimo keliai, jų reguliacija ir tarpusavio sąveika;
  • Ląstelės mitotinis ciklas ir jo reguliavimas;
  • Ląstelių išgyvenimo ir žūties molekuliniai mechanizmai;
  • Ląstelių judėjimas ir sąveika audinyje;
  • Ląstelių kancerogenezę ir diferenciaciją valdantys molekuliniai keliai;
  • Šiuolaikiniai eukariotinių ląstelių tyrimo metodai įskaitant visuminius (OMIKA).

Pagrindinė literatūra

• Straipsniai žurnaluose Cell, Nature Reviews ir kt. moksliniuose žurnaluose, skelbiančiuose naujausius Ląstelės biologijos tyrimus;
  • Alberts, B., A. Johnson, J. Lewis, D. Morgan, M. Raff, K. Roberts, and P. Walter. Molecular Biology of the Cell. Garland Science, 2014 (6th ed.).
  • Lodish, H. et al, Molecular Cell Biology. W. H. Freeman, 2016 (8th ed.).
  • Lim, W., B. Mayers, T. Pawson. Cell Signaling: principles and mechanisms. Garland Science, 2014 (1st ed.).

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Akademinės valandos trukmės seminaras, kurio metu pristatoma pasirinkta Ląstelių biologijos tema, naujausi tyrimai ir jų rezultatai. Vertinamas pristatymo išsamumas, aiškumas, nuoseklumas, gebėjimas atsakyti į klausimus.

Egzaminas

Akademinės valandos trukmės egzaminas, kurio metu atsakoma į tris klausimus Ląstelių biologijos tema. Vertinamas atsakymų išsamumas, aiškumas, nuoseklumas, gebėjimas atsakyti į klausimus, kritinis mastymas ir bendrosios žinios.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo