Dalyko pavadinimas

Mokslo kryptis kodas

Kamieninis padalinys

Šakinis padalinys (-iai)

Bioorganinių junginių struktūra ir funkcija

Biochemija N 004

Gyvybės mokslų centras

Biomokslų institutas

Dalyko apimtis kreditais

Studijų būdas

Kreditų skaičius

Studijų būdas

Kreditų skaičius

paskaitos

konsultacijos

individualus

seminarai

Kurso tikslas

Suteikti doktorantams žinių apie organinių reakcijų mechanizmus ir susieti juos su organinių molekulių biologiniu aktyvumu. Pagrindinis dėmesys skiriamas organinių junginių sandaros ir jų reaktingumo nagrinėjimui, apžvelgiamos pagrindinės organinių ir bioorganinių junginių klasės.

Pagrindinės temos

1. Organinių junginių klasifikacija ir erdvinė sandara, atomų struktūra ir cheminio ryšio prigimtis, rūgštingumo sąvoka, organinių reakcijų klasifikacija ir reaktingumas. 2.  Organinių reakcijų mechanizmai. 3. Bioorganinių polimerų: baltymų, angliavandenių, nukleorūgščių ir lipidų struktūros ir reaktingumas.

Pagrindinė literatūra

• D.R. Klein. Organic Chemistry as a second language. Wiley, 2020.
  • P.Y. Bruice. Organic Chemistry, 8th edition. Pearson, 2017.
  • J. McMurry. Organic Chemistry with Biological Applications. Sengage Learning, 2014.
  • F.A. Carey, R.J. Sundberg. Advanced Organic Chemistry. Springer, 2007.
  • V. Laurinavičius. Organinė ir bioorganinė chemija. 2002, „Žiburys“, Vilnius.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Egzaminas arba seminaras

Egzaminas: 2-3 klausimai.

Seminaras: trukmė 45-60 min. Doktorantas turi išanalizuoti, apžvelgti ir pristatyti naujausias mokslines publikacijas, susijusias su seminaro tema.

Konsultuojančio dėstytojo vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo