Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Suteikti žinių apie moderniosios biologijos kūrimą ir vystymąsi sintetinės biologijos kontekste ir supažindinti su galimybėmis ir trūkumais įvairiose sintetinės biologijos srityse.

Pagrindinės temos

Sintetinės biologijos sritis labai išpopuliarėjo per paskutinį dešimtmetį ir suteikė galimybę mokslininkams kurti naujos kartos dirbtinai valdomas biologines sistemas – ląsteles ir organizmus. Šis kursas didžiausią dėmesį skiria molekulinių įrankių ir technologijų kūrime ir valdyme, siekiant panaudoti šias sistemas daugialypėje inžinerijoje, konstruojant dirbtines biologines sistemas. Naujos kartos genetiniai įrankiai genų ir genomų inžinerijoje. Daugybinis DNR fragmentų sujungimas/sintezė/redagavimas, siekiant sukurti biosensorius ir biokatalizines sistemas. Kompiuterinių programų naudojimas genetinių ir metabolinių kelių rekonstravime. Sintetinių morfologijų ir fiziologijų inžinerija. Tiesioginis savaime susirenkančių sistemų komunikavimo sistemų kūrimas ir analizė.

Pagrindinė literatūra

• C Smolke, Synthetic Biology: Parts, Devices and Applications, Wiley-Blackwell, 2018;
  • DN Nesbeth, Synthetic Biology Handbook, CRC Press, 2016;
  • H Zhao, Synthetic Biology: Tools and Applications, Academic Press, 2013.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Seminaro trukmė – 45 min. Seminaro tema turi būti suderinta su konsultuojančiu dėstytoju. Seminaro metu aptariama problematika, pristatomi naujausi tyrimai ir pasiekimai pasirinktos temos kontekste. Po pristatymo vyksta diskusija klausimų-atsakymų formatu. Vertinimas:

10 balų – problema puikiai ir išsamiai išanalizuota, daromos išvados logiškos ir pagrįstos;

5 balai – problema išanalizuota neišsamiai, daromos išvados nepilnai pagrįstos, trūksta aiškumo ir konkretumo;

0 balų – problema išanalizuota netinkamai, nėra jokių išvadų ir pagrindimo, netinkamai suprasta problemos esmė.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo