Dalyko

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Suteikti žinių apie pagrindines ir esmines biotechnologinių procesų savybes ir principus bei išmokyti pritaikyti įgytas žinias sprendžiant profesinius uždavinius ir problemas.

Pagrindinės temos

Biotechnologijos dalyko samprata, pagrindinės sąvokos, kryptys ir vystymasis. Tikslinį produktą gaminančio mikroorganizmo kūrimas ir galimų problemų sprendimo būdai. Vektorių, bakterijų ir mielių kamienų įvairovė, skirstymas ir pritaikymo galimybės. DNR pernašos į ląstelę būdai. Tikslinio produkto raiška ir jos optimizavimas, proceso monitoringas. Ląstelių ardymo būdai. Baltymų gryninimas. Gryninimo proceso optimizavimas ir strategijos kūrimas. Mikroorganizmų augimas - eksponentinės ir stacionarios fazės biochemija. Bioreaktoriai, jų tipai, savybės ir pritaikymas. Fermentų panaudojimas biotechnologijoje, naujų fermentų paieška ir panaudojimo perspektyvos. Baltymų inžinerija ir naujų gamtoje neaptinkamų produktų kūrimas. Katalizinėmis savybėmis pasižyminčių antikūnų modeliavimas, inžinerija ir gamyba. Nanodalelės. Nanotechnologijos biologinių objektų pagrindu ir jų panaudojimo galimybės biotechnologijoje. Sistemų ir sintetinė biologija.

Pagrindinė literatūra

• G Brahmachari, Biotechnology of Microbial Enzymes, Academic Press, 2016;
  • WT Godbey, An Introduction to Biotechnology, Academic Press, 2014;
  • CA Dehlinger, Molecular Biotechnology, Jones and Barlett Learning, 2014;
  • M Wink, An Introduction to Molecular Biotechnology: Fundamentals, Methods and Applications, Wiley-Blackwell, 2011.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Seminaro trukmė – 45 min. Seminaro tema turi būti suderinta su konsultuojančiu dėstytoju. Seminaro metu aptariama problematika, pristatomi naujausi tyrimai ir pasiekimai pasirinktos temos kontekste. Po pristatymo vyksta diskusija klausimų-atsakymų formatu. Vertinimas:

10 balų – problema puikiai ir išsamiai išanalizuota, daromos išvados logiškos ir pagrįstos;

5 balai – problema išanalizuota neišsamiai, daromos išvados nepilnai pagrįstos, trūksta aiškumo ir konkretumo;

0 balų – problema išanalizuota netinkamai, nėra jokių išvadų ir pagrindimo, netinkamai suprasta problemos esmė.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo