Dalyko

individualus

seminarai

Kurso tikslai

• Studijuoti augaluose vykstančius gyvybinius procesus, fiziologinių funkcijų koordinavimą ir reguliavimą; augalo integralumo užtikrinimo mechanizmus. Atskleisti augaluose vykstančių procesų ir aplinkos tarpusavio sąveiką.
  • Supažindinti su pagrindiniais augalų fiziologijos tyrimo metodų principais, galimybėmis ir apribojimais.
  • Ruošiant pranešimą doktorantūros studijas atitinkančia tema mokytis analizuoti ir kritškai vertininti mokslinę literatūrą, dalyvauti mokslinėje diskusijoje.

Pagrindinės temos

Augalų vandens apykaita, mineralinių medžiagų ir jonų pernaša, fotosintezė, kvėpavimas, augalų hormonų svarba, atsakas į įvairius aplinkos faktorius, streso fiziologija, adaptacijos mechanizmai, dygimo, augimo ir vystymosi, žydėjimo reguliavimas, sėklų formavimasis, antiniai metabolitai, augalų judėjimas, gebėjimas išgyventi besikeičiančioje aplinkoje ir kt.

Doktorantui rekomenduojama rinktis temą, susijusią su jo doktorantūros studijomis.

Pagrindinė literatūra

• Lincoln Taiz, Eduardo Zeiger. “Plant Physiology” (5th ed.). (2010). Sinauer Associates Inc., Publishers. Sunderland, Massachusetts U.S.A.
  • William G. Hopkins and Norman P. A. Hüner.  “Introduction to plant physiology”. (2009). John Wiley & Sons, Inc.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Doktorantas turės paruošti ir pristatyti viešą pranešimą Augalų fiziologijos tema, susijusia su studento rengiama disertacija. Rekomenduojama pranešimo trukmė – viena akademinė valanda. Studentui privaloma apžvelgti bent 20 naujausių mokslinių straipsnių. Vertinama temos atskleidimas, mokslinės problemos suvokimas, bazinių ir naujų žinių pristatymas, supratimas, ko šiuolaikinis mokslas šia tema dar negali paaiškinti, doktoranto atsakymai į komisijos ir auditorijos užduotus klausimus.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo