Sidebar

Augalinių ląstelių biofizikinių tyrimų grupė priklauso VU GMC Biomokslų instituto Neurobiologijos ir biofizikos katedraiLaboratorijoje atliekami unikalios sandaros ir fiziologijos augalų modelinės sistemosmenturdumblių Nitellopsis obtusa – elektrinių ir fotofizikinių savybių tyrimai organelių, pavienių ląstelių ir ląstelių tandemų lygmenyse.

Nitellopsis.png

Grupėje tyrimai vykdomi dviem kryptimis: nagrinėjami fundamentiniai augalinių ląstelių fiziologiniai procesai; taip pat vertinama, kaip jie gali būti paveikti išorinių aplinkos veiksnių, pavyzdžiui, šviesos, oksidacinį ir osmotinį stresą sukeliančių medžiagų, neurocheminių molekulių, herbicidų.

Laboratorijoje tiriamas augalų elektrinių signalų generavimas, sklidimas ir perdavimas, vertinant atskirų membranų pernašos sistemų funkcionavimą ląstelės bei pavienių kanalų lygmenyse. Pasitelkiamos elektrofiziologinęs metodikos: išorinė ir viduląstelinė mikroelektrodinės technikos, fiksuotos įtampos, fiksuotos srovės ir „Patch clamp“ metodai.

vp-fl.png

Grupėje taip pat atliekami vieno iš svarbiausių augalų fiziologinio proceso - fotosintezės - tyrimai bei šio proceso sąsaja su elektriniais signalais. Pavienių menturdumblių ląstelių ir chloroplastų fotofizikinės savybės vertinamos taikant neinvazinius optinius metodus. Registruojant augalinių ląstelių autofluorescenciją realiu laiku, analizuojama fotosintetinių procesų dinamika bei fotoapsauginiai mechanizmai, taip išsamiai aprašant dumblių fiziologinę būseną.

kairenai-23_crop.jpg

Augalinių ląstelių biofizikinių tyrimų grupė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos