Penktadienį Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) svečiavosi Šiaulių universiteto (ŠU) atstovai: prof. dr. I. Šaulienė ir dr. M. Kazlauskas.

Svečius šiltai sutiko VU GMC direktorius prof. dr. G. Valinčius bei VU GMC Biomokslų instituto darbuotojai: dr. I. Nedveckytė, dr. G. Trakimas, dr. V. Kalcienė, dr. A. Samas.

Prof. dr. G. Valinčius susitikimo metu pasidžiaugė, kad Centre svečiuojasi vedančioji aerobiologijos srities mokslininkė Lietuvoje prof. dr. I. Šaulienė. „Jūsų indėlis į Lietuvos mokslą – išties reikšmingas. Tyrinėjate sritį, kuri tampa aktualesne vis didesniam ratui žmonių“, - sakė GMC vadovas.
Prof. dr. I. Šaulienė padėkojo už surengtą susitikimą ir jos bei kolegų atliekamų tyrinėjimų įvertinimą. „Bendradarbiavimo su GMC stiprinimas svarbus ir dėl to, kad pastaruoju metu žiedadulkėms alergiškų žmonių daugėja ir, kaip manoma, ateityje jų tik daugės. Jau anksčiau vykdėme bendrų projektų su kolegomis iš GMC, tačiau norime dar labiau sustiprinti šį bendradarbiavimą. Mums ypač reikalingos jūsų mokslininkų, dirbančių molekuliniame lygmenyje, kompetencijos“, - įsitikinusi prof. I. Šaulienė.

Svečiai akcentavo ir GMC tarptautiškumą, bendradarbiavimą su užsienio partneriais. „Nors ŠU vieninteliai Lietuvoje specializuojasi aerobiologijos srityje, mums labai svarbi kooperacija su stipria mokslo institucija. Šiuo vizitu siekiama įžiebti impulsą tokiam bendradarbiavimui. Norime mokslą, plėtotą mūsų padalinyje ŠU, iškelti į naują lygį. Jūsų Centro dėka taptume daug stipresni“, - atskleidė ji.

Aktyvesnio bendradarbiavimo idėjoms pritarė ir prof. dr. G. Valinčius bei GMC mokslininkai. „Matome, kiek daug entuziazmo turi ši nedidelė tyrėjų iš Šiaulių grupė. Stengsimės visokeriopai jiems padėti, pasidalinti savo sukaupta patirtimi, infrastruktūra ir galimybėmis. Turime tą patį požiūrį į mokslo plėtrą, todėl neabejoju, kad prof. dr. I. Šaulienės bei jos tyrėjų grupės, sustiprintos aukščiausio lygio pagalba iš GMC, laukia labai perspektyvi ateitis “, - sakė VU GMC vadovas.