Sidebar

Tai, kad mūsų šalies talentai vis labiau domina pasaulinio garso darbdavius, dar kartą įrodė praėjusią savaitę vykęs „Thermo Fisher Scientific“ kompanijos atstovų vizitas Lietuvoje.

Svečiai iš JAV, apsilankę Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC), atskleidė, kad į Lietuvą atvyko ieškoti naujų talentų, galinčių prisidėti prie jų įmonės sėkmės istorijos.

„Vienas iš mūsų kelionės į Lietuvą tikslų – plėsti bioinformatikos specialistų paiešką jūsų šalyje“, – sakė „Thermo Fisher Scientific“ kompanijos delegacijai vadovaujanti dr. Jeanette Schmidt.

Pasak dr. J. Schmidt, Lietuvą ji pasirinko ne veltui. „Savo padalinių ir darbuotojų turime įvairiose pasaulio šalyse – jie išsibarstę skirtinguose žemynuose, tačiau visus juos vienija tokios savybės kaip žingeidumas, domėjimasis sritimi, kurioje dirba, meilė mokslui. Todėl Lietuvą pasirinkome ne atsitiktinai – žinome, kad talentingų, savo veiklos sritį mylinčių specialistų pas jus itin daug“, – atskleidė ji.

„Noriu pasidžiaugti, kad Lietuvoje yra išties geros galimybės gyvybės mokslų specialistams ruošti, jie į darbo rinką įsitraukia turėdami puikų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių bagažą. Neabejoju, kad šie žmonės – didžiausias Jūsų šalies turtas ir geriausia investicija“, – susitikime sakė dr. Jeanette Schmidt.

Jai pritarė ir „Thermo Fisher Scientific“ kompanijos atstovų delegaciją VU GMC priėmęs šio centro vadovas dr. Gintaras Valinčius. „Gyvybės mokslų sektoriaus potencialas Lietuvoje yra milžiniškas, nes turime gerai išvystytą infrastruktūrą – universitetų, augančią pramonę, daug mokslininkų, tame tarpe ir grįžtančių iš užsienio, esame pritraukę reikšmingų investicijų, o ir sąlygos kurti verslą Lietuvoje yra palankios. ”, – sakė jis.

Pasak dr. G. Valinčiaus, dar viena gera žinia kompanijoms, ieškančioms aukštos kvalifikacijos specialistų mūsų šalyje arba norinčioms bendradarbiauti kuriant verslo inovacijas – stiprėjanti mokslo ir verslas simbiozė, kurią lydi sėkmės istorijos.

„Kalbant apie Lietuvos biotechnologijų sektoriaus išskirtinumą ir konkurencinį pranašumą, neabejotinai būtina paminėti ir Lietuvos startuolių ekosistemą, puikiai įsikomponuojančią į bendrą sėkmės kontekstą. Ši ekosistema pastaraisiais metais sparčiai auga, traukdama užsienio investuotojų bei vietinių verslininkų dėmesį. Aukšto lygio specialistai, gebantys generuoti ir komercializuoti idėjas, reikiama infrastruktūra, užsienio investuotojų pasitikėjimas - visa tai neabejotinai sąlygoja naujų verslų atsiradimą, užsienio investicijų pritraukimą bei bendruomenės kūrimąsi”, – sako dr. G. Valinčius.

VU GMC vadovas paminėjo ir naujausią akademinio, valstybinio ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo iniciatyvą – Gyvybės mokslų skaitmeninių inovacijų centro įkūrimą. „Šią, nacionalinę verslo ir mokslinių tyrimų partnerystės platformą, skirtą skaitmeninėms inovacijoms skatinti gyvybės mokslų sektoriuje, įkūrė 12 partnerių. Neabejoju, kad ji sulauks ne tik nacionalinės, bet ir tarptautinės sėkmės”, – pasakojo jis.

„Šis tarptautinės kompanijos atstovų vizitas mūsų šalyje tik patvirtina, kad Lietuvos gyvybės mokslų sektorius eina teisingu keliu. Neabejoju, kad ateityje šiame kelyje juo einančių studentų, mokslininkų, verslo kūrėjų, tarptautinių kompanijų skautų dar laukia ne viena sėkmės istorija”, – įsitikinęs VU GMC vadovas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos