Penktadienį VU GMC lankėsi Suomijos Respublikos ambasadoriaus pavaduotojas Jussi Koskela.

Susitikime su Suomijos ambasados atstovu dalyvavo VU GMC vadovybė bei jaunieji GMC mokslininkai, studijavę ir Suomijos aukštosiose mokyklose.

Susitikimo pradžioje VU GMC vadovybė svečią supažindino su centro istorija, veikla, taip pat mokslinių tyrimų kryptimis, svarbiausiais pasiekimais, gyvybės mokslų reikšme šalies ekonomikai, startuolių steigimo sąlygomis.

Suomijos diplomatas teigė esantis maloniai nustebintas VU GMC galimybėmis ir potencialu. „Jūsų modernus centras, kuriame dirba ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje garsūs mokslininkai, palieka išties puikų įspūdį”, - sakė J. Koskela.

VU GMC direktorius dr. G. Valinčius su svečiu pasidalino įžvalgomis, kad VU GMC galėtų tapti puikia vieta Suomijos universitetų studentų vasaros stažuotėms, o lietuvių studentai galėtų aktyviau stažuotis Suomijos aukštosiose mokyklose. „Nors turime puikių studentų iš Suomijos, atvykstančių pagal „Erasmus“ programą, norime pasiūlyti Jūsų šalies akademiniam jaunimui ir stažuotes VU GMC, pavydžiui vasaros praktikų tarp mūsų ir jūsų galimybes“, - sakė dr. G. Valinčius. Susitikimo metu taip pat buvo kalbėta apie VU GMC talentus bei jų generuojamų idėjų komercializavimą.

Pasidalinę idėjomis, svečias ir VU GMC atstovai susitikimą tęsė apžiūrėdami VU GMC pastatą. Suomijos ambasadoriaus pavaduotojui buvo parodytos laboratorijos, jis bendravo su VU GMC mokslininkais, susipažino su jų darbo specifika ir laboratorijų techninėmis galimybėmis.

Pasibaigus vizitui Jussi Koskela padėkojo VU GMC atstovams už galimybę sužinoti su akademinę Lietuvos gyvybės mokslų sferą, kurioje VU GMC - neabejotinas lyderis. Pasak Suomijos ambasadoriaus pavaduotojo, šios dienos vizitas atveria galimo bendradarbiavimo ir ilgalaikių ryšių tarp Gyvybės mokslų centro ir Suomijos aukštųjų mokyklų galimybes.