Pirmadienį Vilniaus universiteto Gyvybės universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) direktorius dr. G. Valinčius ir Nacionalinės moksleivių akademijos vadovas Leonas Narkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

Šis susitarimas gabiausiems mūsų šalies moksleiviams leis dar geriau pažinti gamtamokslinį pasaulį.

Sutartyje numatyta, kad VU GMC ir Nacionalinė moksleivių akademija bendradarbiaus tokiose sferose kaip bendri kultūriniai ir edukaciniai renginiai, VU GMC dėstytojų ir tyrėjų įtraukimas į Nacionalinės moksleivių akademijos veiklą, taip pat numatytos bendros iniciatyvos vykdant moksleivių atranką į biochemijos ir chemijos sekcijas bei aptartas bendradarbiavimas kitose srityse.

Šis susitarimas, pasak jį pasirašiusių organizacijų vadovų, padėjo pagrindus VU GMC ir Nacionalinės moksleivių akademijos bendradarbiavimui rengiant moksleivius tolesnei sėkmingai karjerai.

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) – unikali papildomo ugdymo institucija, skirta mokslui ir muzikai gabiems Lietuvos vaikams. Nuo 2004 m. NMA ugdymo programas yra baigę daugiau nei 1300 talentingiausių vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių. Akademijoje stiprinamas Lietuvos intelektinis potencialas, investuojama į gabius ir motyvuotus vaikus. Nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, talentingiems mokiniams sudaromos sąlygos mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių dėstytojus bei mokytojus.