Ketvirtadienį, rugsėjo 19 d., VU GMC lankėsi ISEP studentų mainų programos prezidentas dr. John Lucas ir dr. Vivian-Lee Nyitray, atstovaujanti Kalifornijos universitetų tinklą.

Svečius lydėjo VU Tarptautinių ryšių skyriaus vadybininkas Julius Pukelis.

Susitikimo pradžioje VU GMC vadovybė svečius supažindino su centro istorija, veikla, taip pat mokslinių tyrimų kryptimis, svarbiausiais pasiekimais, gyvybės mokslų reikšme Lietuvai, startuolių veikla VU GMC technologijų inkubatoriuje.

Svečiai sakė esantysi maloniai nustebinti, kad VU GMC dirba pasaulinio garso mokslininkai, savo atradimais stebinantys pasaulį. Dr. John Lucas ir dr. Vivian-Lee Nyitray VU GMC vadovybei taip pat pristatė savo atstovaujamas organizacijas bei vizito Lietuvoje gaires.

ISEP studentų mainų programos prezidentas dr. John Lucas atskleidė, kad ISEP studentų mainų programa didžiuojasi daugiau nei 300 aukštojo mokslo institucijų iš 50 pasaulio šalių partneryste. „Be galo džiugu lankytis Lietuvoje, nes su Jūsų universitetu ISEP sieja ilgametė bendradarbiavimo patirtis”, – sakė dr. J. Lucas.

Pasak dr. Vivian-Lee Nyitray, ISEP programos pagalba Kalifornijos universitetų tinklas ieško galimybių bendradarbiauti su Vilniaus universitetu tokiose srityse kaip fizika, biotechnologijos ir t.t.

VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius, svečiams padėkojęs už vizitą, pabrėžė, kad VU GMC labai aktyviai domisi bendradarbiavimo su JAV universitetais galimybėmis, taip pat ir studentų mainų srityse. „Mūsų centras vis labiau stiprina tarptautinius ryšius su užsienio šalių mokslo įstaigomis, taip pat ir su JAV universitetais. Turime išties daug lietuvių – JAV universitetų alumnų, kurie po studijų Jūsų šalies universitetuose ir darbo mokslinėse laboratorijose grįžo į Lietuvą ir VU GMC labai sėkmingai tęsia savo tyrinėjimus”, – atskleidė dr. G. Valinčius.

VU GMC vadovas svečiams taip pat pristatė Gyvybės mokslų centro studijų programas, pabrėžė jų patrauklumą užsienio studentams, modernumą, galimybes gauti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurių suteiks darbas laboratorijose. „Tikrai turime ką pasiūlyti tarptautiniams studentams, atvyksiantiems pagal mainų programas. Čia sudarysime jiems tikrai geras studijų sąlygas“, – sakė dr. G. Valinčius.

Pasidalinę idėjomis, VU GMC atstovai ir svečiai susitarė tęsti bendradarbiavimą ateityje. „Matome didelias perspektyvas mūsų studentams vykti pas Jus. Dėsime visas pastangas, kad akademinių mainų sritis taptų mūsų ir VU GMC puikiu veiklos lauku, atnešiančiu daug abipusės naudos“, – pabrėžė ISEP studentų mainų programos prezidentas dr. John Lucas.