Sidebar

 VU GMC, bendradarbiaudamas su kompanija „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tęsia tarptautinių seminarų ciklą.

Šiais seminarais siekiama stiprinti Lietuvos mokslininkų, dirbančių gyvybės mokslų srityje, ryšius su užsienio tyrimų centrais, dalytis patirtimi, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Seminarų metu skaityti paskaitų į Lietuvą kviečiami garsūs užsienio mokslininkai. Taip mūsų šalies tyrėjai supažindinami su kolegų tyrimų kryptimis ir naujausiais rezultatais, o svečiams pristatomas Lietuvos mokslinis potencialas. 

Tęsiant gerąją šių seminarų tradiciją, pirmadienį, rugsėjo 16 d.  VU GMC svečiavosi prof. Guoliang Xu (Institute of Biochemistry and Cell Biology) Šanchajus, Kinija.

Prof. Guoliang Xu žinomas ir tarptautinei bendruomenei. Jo tarptautinė karjera prasidėjo Maxo Plancko institute Vokietijoje, kur Guoliang Xu baigė doktorantūros studijas. Podoktorantūrą mokslininkas tęsė Kolumbijos universitete (JAV).

Prof. Guoliang Xu šiuo metu dirba Šanchajuje (Kinija). Mokslininko kartu su kolegomis atlikti tyrimai publikuoti pasauliniuose mokslo žurnaluose „Nature“, „Science“, „Nucleic Acids Research“ ir kt.

Pasak prof. Sauliaus Klimašausko, VU GMC kolektyvui pristačiusio prof. Guoliang Xu, kolega iš Kinijos – mokslininkas, kurio tyrimų rezultatai žinomi įvairių šalių mokslo atstovams, o jo atradimai žada nemažą proveržį.

Viešėdamas VU GMC, prof. Guoliang Xu Gyvybės mokslų centro kolektyvui skaitė paskaitą tema: „DNA modifications in eukaryotic development and adaptation”.

„Nors Lietuvoje svečiuojuosi pirmą kartą, nemažai žinau apie Gyvybės mokslų centrą ir jo darbuotojų tarptautinius pasiekimus. Aktyviai bendraujame su prof. S. Klimašausku, žinau apie VU GMC tyrimų kryptis. Tikiuosi, kad šis vizitas dar labiau praplės mano ir VU GMC mokslininkų bendradarbiavimą“, - po paskaitos sakė prof. Guoliang Xu.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos