Sidebar

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) tęsiasi mokslinių grupių seminarų ciklas.

Šio ciklo renginiais mokslinės grupės siekia pristatyti savo tyrimų kryptis, vykdomus projektus, tyrimų ir veiklų perspektyvas. 

Penktadienį VU GMC vyko prof. dr. Sonatos Jarmalaitės „Žmogaus genomo tyrimų“ grupės vykdomų darbų pristatymas.

Renginio pradžioje prof. dr. S. Jarmalaitės akademinį kelią trumpai apžvelgė VU GMC Biomokslų instituto direktorius, prof. habil. dr. Juozas Rimantas Lazutka, kuris pasidžiaugė, kad mokslininkės darbai ir pasiekimai įvertinti ne vienu apdovanojimu.

Po įžanginio žodžio prof. dr. S. Jarmalaitė pristatė savo patirties užsienio laboratorijose aspektus, situaciją grįžus į Lietuvą, taip pat dabartinės komandos narius ir pagrindinius tyrinėjimus, jų kryptis bei rezultatus.

Pasak prof. dr. S. Jarmalaitės, „Žmogaus genomo tyrimų“ grupės darbai apima tokias sritis kaip prostatos, inkstų, plaučių, krūties vėžio tyrimai. Taip pat dirbama ir tyrinėjant kitas, ne onkologines ligas, pavyzdžiui periodontitą.

Prof. dr. S. Jarmalaitė kalbėjo ir apie jos komandos pasiekimus, tyrimų aprašymus mokslo leidiniuose, „Žmogaus genomo tyrimų“ grupės mokslininkų ateities vizijas. Ji taip pat pristatė naujausių gydymo metodų pasaulines tendencijas, tokių priemonių, kaip imunoterapija, taikymo aspektus. Daug dėmesio skirta ir mūsų regiono ligų raidos specifikos aptarimui.

Prof. dr. S. Jarmalaitė savo pranešimą užbaigė padėka visiems kolegoms, su kuriais kartu dirba. „Norėčiau pasidžiaugti žmonėmis, su kuriais dirbu – tiek puikiam mano laboratorijos kolektyvui, tiek ir mokslininkams iš kitų institucijų, kurie yra nepamainomi bendradarbiai ir talkininkai kasdieniuose tyrinėjimuose ir ligų diagnostikos bei gydymo kelių paieškose“, - sakė ji. Susirinkusi gausi klausytojų auditorija nuoširdžiais plojimais palydėjo prof. dr. S. Jarmalaitės pranešimą. Po renginio netrūko klausimų, į kuriuos mokslininkė mielai atsakinėjo.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos