Sidebar

Pirmadienį, rugsėjo 2 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) svečiavosi Japonijos bioindustrijos asociacijai priklausančių įmonių atstovai.

Svečiai atstovavo „Chugai Pharmaceutical Co”, „Daiichi Sankyo Co”, „Astellas Pharma Inc”, „Mitsubishi Chemical Corporation” ir „JTB Communication Design” kompanijas.

Susitikime taip pat dalyvavo šio vizito organizatorių – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įsteigtos agentūros „Versli Lietuva“, skatinančios verslumą, tvarią ir modernią verslo plėtrą, startuolių ekosistemą bei eksportą Lietuvoje, vadovė Daina Kleponė kartu su kolegėmis bei VU inovacijų vadybininkas dr. R. Grigonis.

Susitikimo pradžioje VU GMC vadovybė svečius supažindino su centro istorija, veikla, taip pat mokslinių tyrimų kryptimis, svarbiausiais pasiekimais, gyvybės mokslų reikšme šalies ekonomikai, startuolių steigimo sąlygomis.

Japonijos delegacijos atstovai teigė esantys maloniai nustebinti, kad Lietuva turi tokį stiprų akademinį gyvybės mokslų potencialą, o VU GMC mokslininkų pasiekimai žinomi toli už Lietuvos ribų.

VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius, svečiams padėkojęs už vizitą, pabrėžė, kad tai tikriausiai pirmasis tokio lygio Japonijos bioindustrijos atstovų vizitas Gyvybės mokslų centre. „Mūsų centras vis labiau stiprina ryšius su jūsų šalimi. Norime pasidžiaugti bendradarbiavimu su Tokijo technologijų universitetu, su kuriuo, kaip tikimės, jau nuo 2020 m. vykdysime tarptautinių mainų programą“, – sakė dr. G. Valinčius.

„Pradėtą bendradarbiavimą su Japonijos akademiniu bei verslo sektoriumi puikiai papildo šios dienos vizitas, kuris labai aiškiai pozicionuoja gyvybės mokslų sferą Lietuvoje ir pateikia šių mokslų plėtros galimybes“, – susitikimo metu sakė VU GMC vadovas, – VU GMC pasiruošęs aktyviai prisidėti prie ministro V. Sinkevičiaus iniciatyvos pasiekti, kad iki 2030 metų gyvybės mokslų industrija Lietuvoje sukurtų iki 5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tuo labiau, kad ir Japonijos vyriausybė didelį dėmesį skiria gyvybės mokslų raidai”.

Pasidalinę idėjomis, svečiai tęsė vizitą VU GMC. Lydimi Gyvybės mokslų centro vadovybės ir administracijos atstovų, jie apžiūrėjo auditorijas, bendravo su VU GMC mokslininkais, susipažino su jų darbo specifika ir laboratorijų galimybėmis.

„Dėkojame renginio organizatoriams už galimybę Japonijos verslo atstovus supažindinti su VU GMC veikla ir mūsų mokslininkų pasiekimais. Tokie susitikimai ne tik atveria naujas galimybes mūsų šalies biotechnologijų sektoriui, bei ir garsiną Lietuvą kaip šios sferos valstybę“, – sakė dr. G. Valinčius.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos