Sidebar

Trečiadienį, rugpjūčio 28 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) svečiavosi tarptautinės kompanijos „Bayer“ atstovas, technologijų skautas dr. Jörgas Knäbleinas.

Susitikime taip pat dalyvavo šio vizito organizatorių – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įsteigtos agentūros „Versli Lietuva“, skatinančios verslumą, tvarią ir modernią verslo plėtrą, startuolių ekosistemą bei eksportą Lietuvoje, atstovai: komercijos atašė Vokietijoje Šarūnė Šablevičienė, Eksporto departamento grupės vadovė Monika Glinskytė ir šio departamento asistentė Giedrė Tylaitė, taip pat VU atstovai.

Susitikimo pradžioje VU GMC vadovybė svečius supažindino su centro istorija, veikla, taip pat mokslinių tyrimų kryptimis, svarbiausiais pasiekimais, gyvybės mokslų reikšme šalies ekonomikai, startuolių steigimo sąlygomis.

„Bayer“ atstovas dr. Jörgas Knäbleinas teigė esantis maloniai nustebintas VU GMC galimybėmis ir potencialu. „Ypač didelį įspūdį paliko Jūsų centro veikla bei pasiekimai genų redagavimo ir molekulinės biotechnologijos srityse. Nors VU GMC vidinė infrastruktūra – palyginti nedidelė, tačiau savo galimybėmis ir kokybe ji nenusileidžia „Bayer“ Berlyno padalinio galimybėms. Todėl nuoširdžiai kviečiu VU GMC atstovus apsilankyti Vokietijoje ir mūsų kompanijos Berlyno padalinyje susitikti su „Bayer“ atstovais bei pamatyti mūsų darbą iš arti“, – sakė dr. Jörgas Knäbleinas.

VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius, padėkojęs už kvietimą, svečiui taip pat papasakojo apie ES struktūrinių fondu priemones, skatinančias bioinkubatorių infrastruktūros plėtros galimybes Lietuvoje, pabrėžė bioinkubatorių svarbą, jų sukuriamas galimybes naujoms biotechnologijų kompanijoms ar mokslininkų grupėms. „Bioinkubatoriuose kuriame didelią vertę turinčius produktus, kuriuos vėliau įmonės komercializuoja“, – atskleidė VU GMC vadovas.

„Bayer“ atstovas dr. J. Knäbleinas visiškai pritarė dr. G. Valinčiaus požiūriui į bioinkubatorių svarbą. Be to, jis atskleidė, kad kompanija „Bayer“ pastaruoju metu vis aktyviau domisi bioinkubatoriuose veikiančių įmonių galimybėmis. „Jaunų įmonių inkubavimas tampa itin svarbia „Bayer“ strategijos dalimi. Matome, kad tokių įmonių veiklos sritys turi didelį potencialą. Mūsų kompanijai tai svarbu ir komerciškai, nes palyginti nedidelėmis sąnaudomis galima pritraukti naujas, didelią komercinę vertę turinčias idėjas bei žmogiškąjį potencialą“, – pasakojo dr. J. Knäbleinas.

Pasidalinę idėjomis, svečiai tęsė vizitą VU GMC. Lydimi Gyvybės mokslų centro vadovybės ir administracijos atstovų, jie apžiūrėjo auditorijas, bendravo su VU GMC mokslininkais, susipažino su jų darbo specifika ir laboratorijų galimybėmis.

Pasak Dr. J. Knäbleino, šios dienos vizitas atveria galimo bendradarbiavimo ir ilgalaikių ryšių tarp "Bayer" ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro galimybes.

„Dėkojame už „Bayer“ kompanijos dėmesį Lietuvos mokslo sferai, mūsų šalies mokslininkų atliekamiems tyrimams. Viliamės, kad padedami dr. J. Knäbleino ateityje aktyviau plėtosime ryšius su šia tarptautine kompanija“, – sakė dr. G. Valinčius.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos