Sidebar

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC), bendradarbiaudamas su kompanija „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tęsia tarptautinių seminarų ciklą.

Šiuo ciklu siekiama stiprinti Lietuvos mokslininkų, dirbančių gyvybės mokslų srityje, ryšius su užsienio tyrimų centrais, dalintis patirtimi, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą. Šio ciklo metu į Lietuvą kviečiami garsūs užsienio mokslininkai. Taip mūsų šalies tyrėjai supažindinami su kolegų tyrimų kryptimis ir naujausiais rezultatais, o svečiams pristatomas Lietuvos mokslinis potencialas.

Tęsiant šį ciklą, gegužės 31 d. GMC svečiavosi dar vienas svečias, Helmholtz institutui Wurzburge (Vokietija) vadovaujantis prof. Jörgas Vogelis.

Pasak prof. Virginijaus Šikšnio, kolega iš Vokietijos – pasaulinio garso mokslininkas, kurio tyrimų rezultatai spausdinti garsiausiuose mokslo žurnaluose. „Didelė garbė, kad GMC svečiuojasi prof. Jörgas Vogelis. Žinant, koks įtemptas jo darbo grafikas, dėkojame mokslininkui, kad rado laiko atvykti į Lietuvą“, – vizitu pasidžiaugė prof. V. Šikšnys.

Prof. Jörgas Vogelis yra parašęs visą eilę publikacijų bakterijų, RNR ir kita tematika. Už savo pasiekimus moksle prof. Jörg Vogel apdovanotas Vokietijos nacionalinės mokslo akademijos, JAV mikrobiologijos akademijos, VAAM apdovanojimais ir įvairiais kitais įvertinimais, taip pat yra Londono impertatoriškojo koledžo garbės profesorius, EMBO narys.

Prof. Jörgas Vogelis VU GMC pristatė savo vadovaujamos institucijos istoriją, veiklą, taip pat skaitė paskaitą „An RNA-centric approach to understanding and modulating the microbiome“. Joje mokslininkas GMC kolegas supažindino su naujausiais savo moksliniais tyrimais, apžvelgė savo interesų sričių realijas ir tendencijas. Jose atsispindėjo RNR, bakterijų, jų sukeliamų ligų, antibiotikų naudojimo, atsparumo jiems, „programuojamų“ antibiotikų kūrimo, genų redagavimo, diagnostinių metodų ir kitos temos.

Po paskaitos prof. Jörg Vogel atsakinėjo į GMC mokslininkų ir studentų užduotus klausimus, kurių tikrai netrūko. Pasidomėjus, ką jis mano apie šį vizitą, prof. Jörgas Vogelis pasidžiaugė, kad gavo kvietimą apsilankyti Lietuvoje ir išreiškė nuomonę, kad GMC mokslininkai ir jo laboratorijos tyrinėtojai galėtų imtis bendrų iniciatyvų. „Matau didelį GMC dirbančių mokslininkų potencialą, ryžtą siekti tarptautinių aukštumų, pasaulinio lygio atradimus, galimybes naudotis puikia infrastruktūra. Manau, ateityje galime nuveikti nemažai darbų“, – sakė prof. Jörg Vogel. – Taip pat matau didelį Vilniaus, kaip akademinio miesto, potencialą. Jūs turite ne tik nuostabią gamtą bei architektūrą, bet ir aukštojo mokslo tradicijas, mokslines įstaigas. Neabejoju, kad tiek GMC, tiek ir Vilniaus, kaip mokslo ir mokslininkų miesto, laukia puiki ateitis“.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos