Sidebar

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC), bendradarbiaudamas su kompanija „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tęsia tarptautinių seminarų ciklą. Šiuo ciklu siekiama stiprinti Lietuvos mokslininkų, dirbančių gyvybės mokslų srityje, ryšius su užsienio tyrimų centrais, dalintis patirtimi, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Šio ciklo metu į Lietuvą kviečiami garsūs užsienio mokslininkai. Taip mūsų šalies tyrėjai supažindinami su kolegų tyrimų kryptimis ir naujausiais rezultatais, o svečiams pristatomas Lietuvos mokslinis potencialas.

Tęsiant šį ciklą, gegužės 6 d. prof. Xiaodong Zhang (Londono imperatoriškasis koledžas) VU GMC skaitė paskaitą: "Structures and Mechanisms of Transcription Initiation and Its Regulation".

Gegužės 7 d. dar vienas svečias – prof. Dale Wigley (Londono imperatoriškasis koledžas) – skaitė paskaitą: "Structures and Mechanisms of the Human Ino80 Complex".

Tiek prof. Xiaodong Zhang, tiek ir prof. Dale Wigley pasidžiaugė galimybe VU GMC darbuotojus ir studentus supažindinti su naujausiomis savo tyrimų kryptimis, atskleisti Londono imperatoriškajame koledže vyraujančias mokslines tendencijas. 

Pasidomėjus, kokia šios prestižinės aukštosios mokyklos atstovų nuomonė apie D. Britanijos bei kitų šalių mokslininkų bendradarbiavimo galimybes po D. Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos - taip vadinamojo „Brexito“, svečiai pabrėžė įsitikinimą, kad bendradarbiavimas sėkmingai vyks ir toliau. „Neabejoju, kad mes, D. Britanijos mokslininkai, sėkmingai bendrausime su kolegomis iš viso pasaulio ir toliau, nepaisant šalies išstojimo iš Europos Sąjungos. Juk ir dabar turime daug iniciatyvų su tyrinėtojais ne tik iš Europos, bet ir iš JAV bei kitų regionų, todėl „Brexitas“ neturėtų sutrukdyti bendradarbiavimo. Kėblumų gali kilti nebent kalbant apie mokslinius fondus, šių fondų lėšų paskirstymą. Tačiau bendrame kontekste daugiašalės iniciatyvos tęsis", - sakė prof. Dale Wigley.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos