Sidebar

Balandžio 18 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyko Tarptautinės patarėjų tarybos susitikimas. Susitikimo metu jos nariai kartu su VU GMC vadovais aptarė centro praėjusių metų tendencijas bei ateities perspektyvas. Svečiai taip pat pateikė vertingų patarimų, kaip pagerinti centro finansinį bei administracinį valdymą, didinti tarptautiškumą, stiprinti santykius su socialiniais partneriais.

Į pirmąjį susitikimą atvyko Miuncheno Liudviko–Maksimiliano universiteto (Vokietija) profesorius Heinrichas Leonhardtas, JAV kompanijos „DuPont Pioneer“ viceprezidentė Barbara Mazur, Estijos genomo centro Tartu universitete direktorius, VU garbės daktaras profesorius Andresas Metspalu, Lundo universiteto (Švedija) profesorius Tommy Nylanderis, Europos molekulinės biologijos laboratorijos (EMBL) direktorė tarptautiniams ryšiams Silke Schumacher, Oulu universiteto (Suomija) profesorė Taina Pihlajaniemi bei Kembridžo terapinių mokslų akademijos direktorius (Jungtinė Karalystė), profesorius Chrisas Lowe.

Svečius pasveikinęs VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius pasidžiaugė, kad praėjus metams nuo pirmojo tarptautinio susitikimo taryba vėl susirinko Gyvybės mokslų centre. „Džiaugiuosi, kad mūsų bendras darbas davė puikių rezultatų. Neabejoju, kad šio susitikimo metu jūsų išsakytos įžvalgos dar labiau prisidės prie Gyvybės mokslų centro plėtros bei veiklos kokybės gerinimo“, – sakė G. Valinčius.

Tarybos nariams centro vadovas pristatė VU GMC praėjusių metų veiklos apžvalgą, kurioje atsispindėjo pagrindinės veiklos kryptys, raidos tendencijos bei ryškiausi pasiekimai. G. Valinčius susitikimo metu taip pat tarybą supažindino su centro tarptautiškumo, mokslo ir verslo bendradarbiavimo, finansų valdymo centre temomis.

VU GMC Tarybos pirmininkas prof. Virginijus Šikšnys patarėjams pristatė centro strateginį veiklos planą. Biotechnologijos instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Vytautas Smirnovas tarybą supažindino su taikoma darbuotojų veikos vertinimo sistema.

VU GMC Tarptautinės patarėjų tarybos pirmininkės prof. T. Pihlajaniemi nuomone, centras daro išties didelią pažangą, yra neabejotinas gyvybės mokslų lyderis Lietuvoje. Pasak T. Pihlajaniemi, itin džiugina centro pasiekimai – tarptautinių studentų pritraukimas, intensyvus bendradarbiavimas su užsienio mokslininkais, bendras darbas laboratorijų lygmenyje, kontaktai su socialiniais partneriais.

„Gyvybės mokslų centro galimybės įgauna pagreitį ir tai labai džiugina. Turite puikią infrastruktūrą, aukšto lygio personalą, ugdote jaunąją kartą – būsimus Lietuvos bei pasaulio talentus. Maloniai nustebino centro žinomumas Lietuvoje, centro darbuotojų pasiekimų gausa, atspindėta viešojoje erdvėje. Džiaugiamės, kad sugebate pritraukti ir užsienio šalių studentų, siūlote naujas, inovatyvias bei jūsų šaliai reikalingas studijų programas. Esu nepaprastai dėkinga už jūsų darbą, nuoširdų bendravimą su mūsų, tarptautinių patarėjų taryba. Taip pat noriu padėkoti už išklausytą mūsų nuomonę ir įgyvendinamas tarybos rekomendacijas. Neabejoju, kad turėdami reikiamus finansus pakilsite į jūsų trokštamą tarptautinį lygmenį ir pateksite į geriausių tokio tipo centrų tarpą”, – sakė T. Pihlajaniemi.

Kembridžo terapinių mokslų akademijos direktorius Chrisas Lowe, kurį į Tarybą rekomendavo Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje po aktyvaus dalyvavimo tarptautiniame forume „Life Sciences Baltics 2018", taip pat pasidžiaugė, kad centras turi ambicijų įsilieti į stipriausių gyvybės mokslo centrų Europoje šeimą. „Esate gyvybės mokslų lyderis Lietuvoje. Neabejoju, kad gyvybės mokslai yra ateities mokslai. Matydamas jūsų veiklą, žinodamas centro viziją bei misiją galiu drąsiai teigti, kad jūsų centro laukia labai šviesi ateitis“, – sakė Kembridžo terapinių mokslų akademijos vadovas.

Tarptautinė patarėjų taryba išsakė ir visa eilę rekomendacijų, kurias įgyvendinus centras pasiektų dar didesnę pažangą. Patarėjai rekomendavo pagalvoti apie stipresnę centro padalinių konsolidaciją, paprastesnį finansų valdymą, darbuotojų vertinimo sistemos tobulinimą, dar didesnį tarptautiškumo stiprinimą, studentų vaidmens sprendimų priėmime didinimą.

VU GMC vadovas dr. G. Valinčius sako, kad antrasis tarptautinės patarėjų tarybos susitikimas leido ne tik apsikeisti nuomonėmis, pasidalinti įžvalgomis, bet ir tęsti praėjusiais metais pradėtą darbą, tarptautinės patirties perėmimo tradiciją.

„Nepaprastai džiugu, kad savo veikloje galime remtis užsienio ekspertų patirtimi. Skirtingų institucijų atstovai perteikia savo įžvalgas, patarimus, o jų gerąją patirtį mes stengiamės pritaikyti centro praktikoje. Įvardindami pagrindinius klausimus mes visi kartu ieškome atsakymų į juos. Kylančios diskusijos, o kartais ir nuomonių išsiskyrimas tik parodo, kad dirbame su aukščiausio lygio profesionalais. Todėl galiu drąsiai teigti, kad tarptautinės patarėjų tarybos modelis labai pasiteisino, pakylėjo mus į naują lygmenį, leido įgyvendinti ne vieną ekspertų įžvalgą ir rekomendaciją. Neabejoju, kad ateityje šis bendradarbiavimas subrandins dar daug puikių vaisių“, – reziumavo G. Valinčius.

VU GMC Tarptautinė patarėjų taryba – tai pasaulyje pripažintų mokslininkų grupė, kurios rekomendacijos padėtų vykdyti pasaulinio lygio tyrimus, įgyti didesnį tarptautinį pripažinimą. Ji susideda iš septynių narių, paskirtų penkerių metų kadencijai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos