Sidebar

Lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) laukiama beveik 200 neuromokslininkų, kurie atvyks į dešimtą kartą Lietuvos neuromokslų asociacijos (LNA) organizuojamą konferenciją ir 2-ąjį regos fiziologijos, aplinkos ir suvokimo tarptautinį simpoziumą.

Abu renginiai sutrauks dalyvius ne tik iš visų Baltijos šalių, bet ir iš Prancūzijos, Šveicarijos, JAV, Anglijos, Rusijos, Gruzijos, Ukrainos, Izraelio, Jungtinių Arabų Emyratų.

LNA prezidentas, VU GMC profesorius Osvaldas Rukšėnas pasakoja, kad šių metų jubiliejinė konferencija skirta sensorinėms sistemoms, tad pranešimai apims temas nuo regos sistemos iki interocepcijos, arba žmogaus vidaus suvokimo. „Plenarinį pranešimą apie smegenis ir jų evoliuciją skaitys prof. Svenja Caspers iš Diuseldorfo universiteto. Oksfordo universiteto mokslininkas prof. Andrew Parkeris dalysis įžvalgomis apie binokulinį (abiakį) regėjimą. Bus pristatomi ir fundamentalūs tyrimai. Dr. Giedrius Kalesnykas apžvelgs taikomuosius modelius, skirtus akių ligoms tirti ir vaistams kurti. Vyks ir virtualios realybės sesija: laukiami du pranešimai virtualios realybės, kuri mūsų gyvenime tampa vis aktualesnė, tema. Dr. Corrado Cali iš Jungtinių Arabų Emyratų pristatys virtualios realybės metodus ląstelėms tirti. Laukia stendinių pranešimų sesija, o trys geriausių pranešimų autoriai bus apdovanoti“, – dėsto prof. O. Rukšėnas.

Dieną prieš abu renginius vyks optometristams skirti mokymai. Įmonė iš Latvijos „OC Vision“ atveš keturis naujausius prietaisus, tad mokymų dalyviai, kurių skaičius siekia per 60, po teorinės dalies mokysis dirbti su moderniausia akių tyrimų įranga.

Prof. O. Rukšėno teigimu, ši konferencija svarbi ne tik tuo, kad rengiama jau dešimtą kartą ir kasmet sutraukia per 150 dalyvių. Renginys orientuotas į jaunuosius mokslininkus, o panašus dalyvių skaičius rodo šios konferencijos poreikį.

Renginį organizuoja apie 150 narių vienijanti LNA. Jos branduolį sudaro prof. O. Rukšėno vadovaujamos Neurobiologijos ir biofizikos katedros mokslininkai. LNA, įsteigta 2004 m., po ketverių metų tapo FENS (Federation of European Neuroscience Societies) nare. Pernai LNA įstojo į IBRO (International Brain Research Organization). Tai aukščiausio lygio pasaulinė smegenų tyrimus vykdančius mokslininkus vienijanti organizacija. Pastarajai iš Lietuvos atstovauja GMC neuromokslininkė dr. Inga Griškova-Bulanova, o prof. O. Rukšėnas yra FENS atstovas.

LNA jungia smegenų tyrimus atliekančius Lietuvos mokslininkus, vykdo šviečiamąją veiklą apie nervų sistemos tyrimus, organizuoja Smegenų pažinimo savaitę, prisideda prie neuromokslų populiarinimo, ypač tarp moksleivių. LNA taip pat yra įsteigusi stipendijų fondą, į kurį gali pretenduoti šios asociacijos nariai. Prieš keletą savaičių informacija apie LNA buvo įtraukta į Visuotinę lietuvių enciklopediją.

Augantį susidomėjimą neuromokslais rodo ir šiųmečiai priėmimo rezultatai: neurobiofizikos bakalauro studijas VU GMC pradėjo net 36 studentai – tris kartus daugiau nei 2017 m., o kitų šalies universitetų studentai savo baigiamiesiems darbams neretai pasirenka VU GMC Neurobiologijos ir biofizikos katedros laboratorijas.

Konferencijos programa

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos