Visą spalį Vilniaus universitete (VU) vyks išskirtinių VU profesorių paskaitos.

Spalio 16 d. (antradienį) 17.30 val. kviečiame į mūsų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio paskaitą „Genomų redagavimas: kaip atsiranda proveržio technologijos ir kur jos mus veda?“

Paskaita vyks VU centrinių rūmų Mažojoje auloje.

Genomo redagavimo technologija pastaraisiais metais sudrebino mokslo pasaulį. Tai, anot mokslininko, reiškia revoliuciją gyvybės mokslų srityje. Šios technologijos suteikia galimybę jau realiai kalbėti apie sudėtingiausių paveldimų genetinių ligų gydymą, kurti šalčiui ar sausrai atsparius augalus, spręsti organų transplantacijos iššūkius. Ši technologija ateityje gali ne tik išgelbėti žmonių gyvybes ar išgydyti ligas. Ji atveria naujas galimybes įvairiose gyvybės mokslų srityse, o praktinis technologijos taikymas tėra laiko klausimas.

Kaip atsiranda tokios proveržio technologijos, kokias naujas galimybes atveria ši sritis ir kur ji mus veda – tai bus pagrindinė VU išskirtinės kategorijos profesoriaus V. Šikšnio inauguracinės paskaitos tema.

Plačiau apie išskirtinių profesorių paskaitas