Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) lankėsi Maltos Respublikos prezidentas dr. George William Vella su oficialia delegacija. Prezidentas susitiko su VU vicerektore, mokslo prorektore prof. Edita Sužiedėliene, VU GMC mokslininkais prof. Virginijumi Šikšniu, dr. Urte Neniškyte bei VU Senato pirmininke ir GMC Biomokslų instituto direktore prof. Egle Lastauskiene, kuri pristatė centrą ir studijas jame, o taip pat atliekamų tyrimų sritis.

Medicinos mokslų daktaro išsilavinimą turintis Maltos prezidentas domėjosi Maltos ir Lietuvos galimybėmis bendradarbiauti mokslo srityje.

Svečiai apsilankė Imunologijos skyriaus laboratorijose, kur prof. Aurelija Žvirblienė pasakojo apie SARS-CoV-2 viruso bei kitus atliekamus tyrimus.

Prieš išvykdamas Maltos prezidentas apsilankė VU GMC Zoologijos muziejuje. Jo vadovė dr. Grita Skujienė pristatė ERASMUS+ bendradarbiavimo projektą „LINNEO“ tarp Lietuvos (Vilniaus universiteto Zoologijos muziejaus ir Botanikos sodo, Gedimino miesto mokyklos), Maltos (Newark mokykla, „Be2Bit Ltd“ kompanija) ir Italijos (Costa Edutainment S.P.A.; Comprensivo Staglieno Instituto, Consiglio nazionale delle ricerche, „SI4LIFE“ kompanijos). Šio projekto tikslas - sukurti gamtos mokslų inovacijų internetinio švietimo platformą, kurioje būtų informacija iš VU Zoologijos muziejaus, Botanikos sodo ir Italijos Jūrų muziejaus ir kuri būtų naudojama gamtos pažinimo ir biologijos pamokose. Projekto naujovė - tiksliniai internetiniai žaidimai geresniam pamokų medžiagos įsisavinimui, kuriuos kurs „Be2Bit Ltd“ kompanija pagal projekto partnerių pateiktą medžiagą.

240228 Maltos prezidento vizitas web 8 240228 Maltos prezidento vizitas web 2 240228 Maltos prezidento vizitas web 3
240228 Maltos prezidento vizitas web 1 240228 Maltos prezidento vizitas web 6 240228 Maltos prezidento vizitas web 5