Sidebar

Londono Midlsekso universitete neuromokslus studijuojanti Nora Balaišytė vasarą nusprendė pagilinti savo žinias ir išmokti naujų dalykų. VU Gyvybės mokslų centre (VU GMC) ji atliko savanorišką praktiką.

Mergina baigė antrą studijų kursą, tad jos laukia paskutiniai metai, per kuriuos rašys bakalauro baigiamąjį darbą. Nora patikina, kad VU GMC įgytos žinios apie elektroencefalografijos (EEG) metodo veikimo principus tikrai pravers ateityje.

Kodėl savo praktikai pasirinkai VU Gyvybės mokslų centrą centrą?

Studijuoju neuromokslus Londone, tad norėjau atlikti praktiką Lietuvoje, nes buvo įdomu pamatyti, kaip šios srities tyrimai atliekami čia. Šiemet reikėjo pasirinkti specializaciją, o mane itin sudomino neurofiziologijos paskaitos, per kurias mokėmės apie EEG metodą ir įvairius jo pritaikymo diagnostikai būdus. Nusprendžiau atlikti praktiką, kad įsitikinčiau, ar esu pasiruošusi neurofiziologijos magistrantūros studijoms. Doc. Ramunė Grikšienė yra EEG specialistė, kas ir lėmė mano pasirinkimą atvykti į VU Gyvybės mokslų centrą.

Koks buvo praktikos tikslas?

Tai savanoriška praktika. Iš pradžių norėjau tiesiog įgyti kuo daugiau žinių apie neurofiziologiją, tačiau jaučiuosi pramokusi gerokai daugiau, nei tikėjausi. Doc. Ramunė Grikšienė išmokė naudotis įvairiomis duomenų apdorojimo programomis, kurios plačiai taikomos neurofiziologijoje, paaiškino daug teorinių dalykų apie sukeltinius potencialus taip įtvirtindama mano žinias apie EEG veikimo principus. Doktorantė Rasa Mončiunskaitė talkino atliekant eksperimentais, parodė dažniausiai daromas klaidas, patarė, kaip bendrauti su tiriamaisiais, kokius faktorius įvertinti tyrimo metu. Tai, mano manymu, pravers tiek rašant bakalauro darbą, tiek tolimesnėse studijose.

Kuo tau įdomūs neuromokslai? Kodėl pasirinkai juos studijuoti?

Neuromokslus pasirinkau labai netikėtai. Visuomet žinojau, kad noriu studijuoti tik tai, kas mane iš tikrųjų domina. Gilinausi į įvairias studijų programas Londone. Neuromokslų studijų programa pasirodė galbūt intensyvi, tačiau labai įdomi. Neurofarmakologija, neurologiniai susirgimai, neuromokslų pagrindai, neurofiziologija visuomet traukė. Mokykloje apie juos geriausiu atveju tik užsiminta. Supratau, kad noriu save išbandyti, todėl ir pasirinkau šias studijas, dėl kurių labai džiaugiuosi.

Kokį įspūdį paliko VU Gyvybės mokslų centras?

Tiesą pasakius, nežinojau, ko tikėtis, tačiau dėl šilto Rasos ir Ramunės priėmimo bei globos pirmosiomis dienomis praktika tapo labai maloni. Šio centro atmosferą apibūdinčiau kaip labai jaukią, žmonės draugiški ir visuomet stengiasi padėti. Atrodo, kad čia mokslininkai daro tai, kas jiems tikrai svarbu, tačiau gerbia ir kolegų darbus. Dėl to šį centrą ir jo mokslininkus vertinu labai gerai.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos