Sidebar

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos Respublikos Seimas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) vyriausiąjį mokslo darbuotoją, profesorių Valdemarą Razumą patvirtino Lietuvos mokslo tarybos pirmininku 5 metų kadencijai.

Biochemikas prof. V. Razumas yra Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, dvi kadencijas ėjo Lietuvos mokslų akademijos prezidento pareigas, dalyvavo Vyriausybės mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijos strateginės tarybos veikloje. Taip pat buvo aukštojo mokslo tarybos pirmininkas ir Lietuvos mokslo tarybos valdybos narys. Mokslininkas su VU GMC direktoriumi dr. Gintaru Valinčiumi už darbų ciklą „2D- ir 3D-struktūrų biopanašios savitvarkės sistemos: sintezė, savybių tyrimai ir praktinis pritaikymas (2001–2015)“ pelnė 2016 m. Lietuvos mokslo premiją.

VU GMC profesorius yra paskelbęs keletą monografijų ir per šimtą mokslinių straipsnių tarptautiniuose leidiniuose, o jo moksliniai interesai apima biomolekulių fizikinę chemiją: biomolekulių struktūrą ir funkcionavimą homogeninėje terpėje ir fazių riboje, lipidų polimorfizmą ir biomembranų modelius, biomolekulių, biologinių ir dirbtinių viršmolekulinių struktūrų bei jų modelių elektrochemiją ir spektroskopiją, biokatalizatorių imobilizaciją, elektrocheminius biojutiklius ir jų veikimo matematinį modeliavimą.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji institucija Lietuvos Respublikos Seimui ir Vyriausybei mokslo, studijų ir eksperimentinės plėtros politikos klausimais. Lietuvos mokslo taryba ne tik vykdo ekspertinę veiklą, mokslinės veiklos vertinimą, bet ir organizuoja atstovavimą Lietuvos interesams mokslo ir eksperimentinės plėtros klausimais ES šalių narių darbo grupėse bei tarptautinėse organizacijose, įgyvendina mokslo programinį konkursinį finansavimą. Šią instituciją sudaro valdyba, Humanitarinių ir socialinių mokslų, Gamtos ir technikos mokslų komitetai bei Mokslo fondas.

Lietuvos mokslo tarybos steigėjas – Seimas.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos