Sidebar

Gegužės 8–11 dienomis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) vyko 23-asis Tarptautinės elektrochemikų draugijos teminis susitikimas.

Jo tema – „Elektrochemija biologinių objektų tyrimams: nuo funkcinių nanomedžiagų iki mikro /nanoelektrodų“. Į renginį atvyko beveik šimtas žymiausių elektrochemijos srityje dirbančių mokslininkų iš viso pasaulio: ne tik Europos valstybių, bet ir JAV, Pietų Afrikos Respublikos, Kanados, Izraelio, Japonijos, Turkijos, Irano, Taivano, Pietų Korėjos ir kitų šalių.

Ši tarpdisciplininė konferencija buvo skirta bioelektrochemijai, tad pranešimų temos apėmė elektrochemiją kartu su biologija ir biochemija bei jų taikymą medicinoje, bakterijų, ląstelių, vaistų tyrimuose.

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) vyriausioji mokslo darbuotoja ir viena pagrindinių šio susitikimo organizatorių dr. Rasa Pauliukaitė džiaugiasi sėkmingu renginiu ir ypač tuo, kad į jį pavyko pakviesti šiuos iškilius mokslininkus: profesorių iš JAV Plameną B. Atanassovą, taip pat vieną neseniai buvusių Tarptautinės elektrochemikų draugijos prezidentų iš Prancūzijos profesorių Christianą Amatore.

„Jau gal dešimt metų bandėme pritraukti šią konferenciją į Vilnių, tačiau mūsų paraiškos vis būdavo atmetamos. Galiausiai iš kelinto karto pasisekė. VU Gyvybės mokslų centrą pasirinkome todėl, kad čia sutelkta stipri bioelektrochemikų grupė. Šioje srityje dirba ir pats centro direktorius dr. Gintaras Valinčius“, – sako dr. R. Pauliukaitė. 

Pasaulyje garsus chemikas, vienas iš ultramikroelektrodų išradėjų prof. Ch. Amatore konferenciją taip pat vadina sėkminga ir džiaugiasi, kad ji surengta būtent Vilniuje.

„Manau, jūsų centras nuostabus, šiek tiek jo pavydžiu (šypteli). Dirbau Paryžiaus aukštojoje normalinėje mokykloje (pranc. Ecole Normale Supérieure), kuri laikoma lyderiaujančiu Prancūzijos aukštojo mokslo ir tyrimų centru. Jame savo laiku dirbo ir chemikas Louisas Pasteuras. Mano pareigos buvo tokios pat kaip jo. Labai norėtume turėti tokį pastatą ir įrangą, kokią matome čia“, –  mintimis dalijosi prof. Ch. Amatore.

Analitinės chemijos ir elektrochemijos srityje tyrimus atliekanti prof. Priscilla Baker iš Keiptaune (Pietų Afrikos Respublika) esančio Vakarų Kyšulio universiteto Tarptautinei elektrochemikų draugijai priklauso apie 10 metų. Mokslininkė reguliariai dalyvauja tiek teminiuose, tiek kasmetiniuose susitikimuose, tačiau Vilniuje vieši pirmą kartą. Ji džiaugiasi, kad konferencija surengta VU Gyvybės mokslų centre, nes jis atitinka renginio tematiką.

„Visada bet kuriai pasaulio šaliai smagu matyti, kad sritis, į kurią investuojama, atitinka tarptautinius standartus. Manau, jūs pasiekėte tokį lygį“, – teigė prof. P. Baker.

Paprastai per metus vyksta trys Tarptautinės elektrochemikų draugijos konferencijos: du teminiai susitikimai pavasarį, kurių vienas rengiamas Europoje, o antras – bet kuriame kitame žemyne ir vienas metinis susitikimas, kuris paprastai organizuojamas rudens pradžioje. Pastarasis 1986 m. vyko Vilniuje.  

23-ąjį Tarptautinės elektrochemikų draugijos teminį susitikimą organizavo FTMC kartu su VU GMC.

22-asis Tarptautinės elektrochemikų draugijos teminis susitikimas šiemet taip pat surengtas balandžio 15–18 dienomis Tokijuje (Japonija). 69-asis kasmetinis susitikimas šiais metais vyks rugsėjo 2–7 dienomis Bolonijoje (Italija).

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos