Vilniaus universiteto (VU) jaunasis tyrėjas, biochemikas Juozas Nainys atsisakė doktorantūros studijas ir savo karjerą tęsti viename geriausių universitetų pasaulyje – Jungtinių Amerikos Valstijų Kolumbijos universitete. Lemiamą sprendimą sugrįžti į VU Gyvybės mokslų centrą (GMC) jis priėmė nesunkiai, kai tik suprato, kad su jo laboratorijos kolektyvu Lietuvoje dirbti yra gerokai maloniau nei su kolegomis amerikiečiais.

Juolab, kad tuos pačius mokslinius tyrimus kokybiškai galima vykdyti tiek JAV, tiek Lietuvoje.

Dabar 27-erių doktorantas VU GMC įkurtoje Mikroskysčių technologijų laboratorijoje gilinasi į pavienių ląstelių tyrimo metodą, o ambicingiausias jaunojo mokslininko ir jo kolegų tikslas – Lietuvos ir pasaulio medicinos ir mokslo įstaigoms pasiūlyti patobulintą ir pigesnę pavienių ląstelių tyrimo technologiją, kuri vėžio ir kitų sudėtingų ligų gydymą ateityje padarytų daug efektyvesnį ir sėkmingesnį.

Visą straipsnį skaitykite „VU naujienose“