Sidebar

„Žinių ekonomikos įmonės“ apdovanojimuose Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Biochemijos instituto profesorius Rolandas Meškys paskelbtas „Inovacijų švyturiu“.

Biochemikas įvertintas už motyvaciją veikti Lietuvos labui, bendradarbiavimo tinklų kūrimą, talentų ir investicijų pritraukimą ir inovatyvių idėjų puoselėjimą. Į šį apdovanojimą pretendavo žaidimų kūrimo studijos „SneakyBox“ verslo plėtros vystymo vadovė Eglė Čiuoderienė ir programėlių kūrimo UAB „Telesoftas“ įkūrėjas ir vadovas Algirdas Stonys.

„Esu įsitikinęs, kad svarbu ne tik diegti inovacijas. Žinoma, tai leidžia atnaujinti produktus, paslaugas bei susijusias veiklos sritis ir taip kelti šalies konkurencingumą. Tačiau ne ką mažiau svarbu kurti inovacijas. Nors tai sudėtinga, daugialypė veikla, reikalaujanti išskirtinio dėmesio, verčianti nuolat tobulėti, tačiau ji visuomet generuoja pridėtinę vertę“, – teigia prof. R. Meškys.

Mokslininkas tyrinėja mikroorganizmų biocheminę įvairovę, kuria efektyvias biotatalizatorių (fermentų) atrankos sistemas, konstruoja savitvarkes baltymines nanostruktūras. Jis identifikavo apie dešimt naujų, mažai ištirtų fermentų, kurie pasirodė labai svarbūs farmacijai ir naujo tipo technologijoms – biokataliziniam medžiagų perdirbimui.

Prof. R. Meškio pasiekimai įvertinti keletu reikšmingų apdovanojimų: 2009 m. jis su kolegomis pelnė Lietuvos mokslo premiją už darbų ciklą „Fermentų ir polifermentinių sistemų tyrimas ir panaudojimas (1994–2008 m.)“, 2011 m. tapo VU Rektoriaus premijos laureatu, taip pat buvo apdovanotas už geriausią 2016 m. taikomąjį darbą VU.

Prof. R. Meškys bendradarbiauja su daugybe verslo įmonių: „Bayer Technology Services GmbH“ (Vokietija), „Baxalta Innovations GmbH“ (Austrija), AB „Amilina“ (Lietuva) ir kt.  Mokslininkas kartu su užsienio partneriais šiuo metu vykdo Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ projektą INMARE (vertė – 6 mln. eurų), skirtą naujų mikrobiologinės kilmės fermentų ir metabolitų paieškai, jų pritaikymo galimybėms.

VU GMC biochemikas buvo „Vilnius-Lithuania iGEM“ komandos, praėjusiais metais laimėjusios prestižinį tarptautinį studentų sintetinės biologijos konkursą „iGEM“, mokslinis konsultantas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos