Šiandien, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio išvakarėse, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai, jos vardo garsinimą pasaulyje šimtui Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių įteikė valstybės apdovanojimus.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi pagerbtas VU Gyvybės mokslų centro direktorius, biochemikas dr. Gintaras Valinčius – aktyvus Lietvos sumaniosios specializacijos kūrėjas, gyvybės mokslų plėtros Lietuvos puoselėtojas, 2016 m. Lietuvos mokslo premijos laureatas.

klimasauskas su dalia

Valstybės apdovanojimu – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi – pagerbtas ir prof. Saulius Klimašauskas. Jis yra VU Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto direktorius, biochemikas, epigenetikas, aktyvus Lietuvos mokslo pažangos puoselėtojas, du kartus (2001 m. su prof. Virginijumi Šikšniu ir 2017 m.) tapęs Lietuvos mokslo premijos laureatu. Profesorius pernai į Lietuvos istoriją įėjo kaip pirmasis mūsų šalies mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją.

Sveikiname abu mokslininkus!