Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga paskelbė „Geriausios 2020 m. disertacijos“ konkurso laureatus. Jų gretose yra ir du buvę VU GMC doktorantai – Kristina Šnipaitienė ir Tomas Šneideris. Sveikiname!

T. Šneiderio apginta biochemijos srities disertacija „Baltymų amiloidinių fibrilių susidarymo ir savireplikacijos savybių tyrimas“ (mokslinis vadovas – dr. Vytautas Smirnovas) bei K. Šnipaitienės (anksčiau – K. Stuopelytės) apginta disertacija „Organizmo skysčių RNR tyrimai prostatos vėžio diagnostikai ir ligos eigos prognozavimui“ (mokslinė vadovė – prof. dr. Sonata Jarmalaitė) pateko tarp 10 absoliučiai geriausių Lietuvoje ir tarp 5 geriausių gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio (GTMSŽ) mokslų srityje.

Šiais metais konkursui buvo pasiūlyti 71 moksliniai darbai: GTMSŽ mokslų – 39 darbai, o humanitarinių ir socialinių mokslų – 32 darbai.

Nuo šių metų kovo 31 d. iki spalio 21 d. vyko konkursui pateiktų disertacijų ekspertinio vertinimo du etapai. Darbus vertino 91 (HS) ir 113 (FTBŽ) ekspertų ir pripažino laureatais 10 geriausių darbų autorių.

Visi laureatai bus apdovanoti LR Prezidentūroje šių metų lapkričio 10 d. 13 val.

Renginį globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda.