Visuomenės pastabų ir pasiūlymų laukiama iki gegužės 31 d.

Aplinkos ministerija, siekdama tobulinti su laukinių gyvūnų gerove susijusius teisės aktus, 2017 m. sudarė Laukinių gyvūnų gerovės klausimams spręsti darbo grupę, kuri buvo patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2017 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. D1-605 „Dėl darbo grupės sudarymo“.  Ši darbo grupė 2017-2018 m. aktyviai teikė pasiūlymus Aplinkos ministerijai įvairiais klausimais - dėl laukinių gyvūnų naudojimo cirkuose, parengė žinduolių rūšių/grupių minimalių patalpų reikalavimus ir kt.

Laukinių gyvūnų gerovės klausimams spręsti darbo grupės veikloje dalyvauja ir VU GMC atstovė Dr. Grita Skujienė.

2020 metų rudenį, rugsėjo 24 d., buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatymo Nr. VIII-498 pakeitimo įstatymas Nr. XIII-3297. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2, 3 ir 7 dalis, įsigaliojo 2021 m. gegužės 1 d., o įstatymo 1 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatymo 6 straipsnio 6 dalis ir šio straipsnio 3 dalis įsigalios 2021 m. lapkričio 1 d.

Atsižvelgiant į nauja redakcija priimto Laukinės gyvūnijos įstatymo nuostatas, yra keičiamos ir Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2011 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. D1-533/B1-310 „Dėl laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių patvirtinimo“. Šiose taisyklėse reikia reglamentuoti:

• Lietuvos Respublikos teritorijoje Leidžiamų laikyti ir (ar) veisti nelaisvėje laukinių gyvūnų rūšių sąrašą (LGĮ 7 str. 1 d.1p.)
  • Leidžiamų naudoti cirkuose/kilnojamose parodose laukinių gyvūnų sąrašą (LGĮ 6 str. 6 d.)
  • Maksimalų leidžiamą aptverti miško žemės plotą atskiroms gyvūnų rūšims/grupėms (LGĮ 8 str. 4 d. 3 p, 8 str. 9 d. 7 p., 9 str. 1 d. 6 p.)
  • Peržiūrėti laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje reikalavimus, numatytus Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių, 4 priede (išskyrus žinduolių), ir pateikti pasiūlymus dėl jų pakeitimo: paukščių rūšių/grupių iki 2021 m. sausio 25 d., varliagyvių ir roplių rūšių/grupių iki 2021 m. gruodžio 1 d.

Darbo grupė jau paruošė:

•  Leidžiamų laikyti ir (ar) veisti nelaisvėje laukinių gyvūnų rūšių sąrašą
  • Domestikuotų gyvūnų sąrašą