Didėjant gyventojų tankumui ir vystantis gyvulininkystei, lokius imta persekioti kaip plėšrūnus, darančius žalą naminiams gyvuliams.

Tai viena iš priežasčių, dėl kurių jų ėmė mažėti. Be to, daug lokių išnaikinta dėl miškų kirtimo XVII–XVIII amžiais. XIX a. antroje pusėje lokių liko tik miškingose vietovėse. Lietuvos gamtininkas Tadas Ivanauskas nurodo, kad paskutinis lokys Lietuvoje nušautas 1883 m. Musteikos kaime, Varėnos rajone. VU Zoologijos muziejuje - stambus patinas iš Estijos, dovanotas mecenato G. Vaitiekūno, jaunikliai iš senųjų VU rinkinių, o patelė, kuri filmavosi P. Abukevičiaus filme "Meškutės Nidos nuotykiai" statiste, dabar paslėpta fonduose ir vis dar laukia restauracijos... O ką meškos veikia žiemą? Paskaitykite...