Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) biofizikos ketvirtakursė Justina Žvirblytė nuo rudens išvyks stažuotis į JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) Ameso mokslinių tyrimų centrą.

„Labai džiaugiuosi tokia galimybe. Stažuotėje atliksiu pavienių pelės embrioninių kamieninių ląstelių mechanotransdukcijos genetinius tyrimus. Jie galėtų būti naudingi regeneracinei medicinai, kuriant metodus apsaugoti astronautus nuo audinių degeneracijos mikrogravitacinės aplinkos sąlygomis“, – pasakoja Justina.

Nacionalinį atrankos į stažuotes konkursą kasmet organizuoja ir atrinktiems studentams finansavimą skiria Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Stažuotės remiamos Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis. VU GMC taip pat parems Justinos stažuotę.

2014 m. MITA ir NASA pasirašė dvišalį bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos. Tik 11 pasaulio šalių turi sutartis su NASA ir gali siųsti savo studentus vasaros ir rudens stažuotėms. Lietuvos studentams atsivėrė puiki proga vykti į stažuotę ir padirbėti NASA tyrimų centre, naudotis NASA infrastruktūra ir resursais, įgyti patirties bendradarbiaujant su NASA mokslininkais ir inžinieriais.

Pernai NASA Ameso mokslinių tyrimų centre stažavosi VU GMC biofizikos studentė Kornelija Vitkutė. Jos įspūdžiai iš stažuotės.