Balandžio 3-4 dienomis Padovos universitete, Italijoje vyko ARQUS AL7 renginys „Student-led forum“. Jame VU GMC studentai pranešimus skaitė kartu su kitais daugiau nei 40 studentų iš Vilniaus, Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono ir Padujos universitetų.

Vilniaus universitetą atstovavo dėstytojai iš Gyvybės mokslų centro dr. Arūnas Samas ir dr. Irena Nedveckytė, bei studentai Marta Purvinytė (GMC), Aistė Kundrotaitė (GMC), Dominykas Ragelis (FSF), Aistė Vosilytė (CHGF), Tautė Emilija Baranauskaitė (TSPMI), Domatė Lyškutė (MF).

Renginio metu studentai pristatė žodinius pranešimus: „The green vision of Vilnius: towards a diverse and sustainable city“ bei „Cities as biodiversity hotspots in anthropogenic landscape through the prism of bats diversity in Vilnius city“.

Dalyvaudami forume studentai diskutavo tarptautinėmis Europos pilietiškumo bei bioįvairovės temomis, nagrinėjo vietines, regionines bei globalias bioįvairovės problemas ir iššūkius.

Vilniaus universitetas kartu su kitais šešiais Europos universitetais ARQUS projekte vykdo programą, kurios tikslas – probleminio mąstymo ugdymas nagrinėjant itin opią šiam metui temą – „European engaged citizenship in times of uncertainty“.