Šiandien darbą pradėjo naujasis Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro direktorius prof. Daumantas Matulis. Kadenciją baigęs ankstesnis VU GMC direktorius prof. Gintaras Valinčius dar penktadienį naujajam vadovui perdavė savo kabineto raktus.

Prof. D. Matulis yra VU GMC Biotechnologijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriaus vedėjas. Jį direktoriumi išrinko VU GMC Taryba. ValinciusG MatulisD

D. Matulis gimė 1970 metais Vilniuje, 1993 metais baigė Vilniaus universiteto biochemijos bakalauro ir magistro studijas, 1998 metais baigė JAV Minesotos universiteto doktorantūrą, tapdamas biochemijos, biofizikos ir molekulinės biologijos mokslų daktaru bei buvo podaktariniu stažuotoju.

Nuo 2001 m. D. Matulis dirbo „Johnson & Johnson Pharmaceutical Research and Development“ vaistų kūrimo bendrovėje JAV. 2005 metais grįžo į Lietuvą ir vadovauja VU GMC Biochemijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriui.

Prof. D. Matulis yra Lietuvos biochemikų draugijos prezidentas, kelių kitų draugijų narys. Jis yra įvertintas Lietuvos mokslo premija, tarptautiniais apdovanojimais užsienio šalyse, paskelbęs per 150 mokslinių publikacijų, patentavęs eilę išradimų.