Renginio pradžia: 2022-06-08 10:00
Renginio pabaiga: 2022-06-08 13:00

10 val. VU Gyvybės mokslų centro R-401 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, LT-10257 Vilnius) INDRĖ ALEKNAVIČIENĖ gins daktaro disertaciją „Adsorbuotų biomolekulių tyrimas naudojant naujus Raman sklaidą stiprinančius paviršius”. Mokslinis vadovas – dr. Gintaras Valinčius.

Disertacijos anotacija: Šio disertacinio darbo tikslas buvo sukurti biomolekulių analizei tinkamus sidabrinius SERS substratus ir juos panaudoti tiriant mišrių inkarinių monosluoksnių pritaikomumą funkcionaliems paviršiuje imobilizuotų dvisluoksnių lipidinių membranų (tBLM) modeliams ant sidabro konstruoti. Darbe pristatėme naują SERS substratų paruošimo būdą, naudojant plačiai paplitusią pigią žaliavą – natrio-kalcio silikatinį stiklą. Šiuo metodu galima greitai pagaminti didelius kiekius tolygios, atsikartojančios nanostruktūros paviršių, kuriuos padengus sidabro dangą, gaunami substratai tinkami SERS matavimams. Pasiektas optimalus SERS signalo stiprinimo faktorius, kuris vidutiniškai siekia ~ 3 ´ 105 visame aktyviajame substrato plote. Naudojant šiuos SERS substratus sukūrėme ir charakterizavome naujus pasirinktus skirtingus mišrius savitvarkius monosluoksnius, kurie galėtų būti taikomi tBLM modelių konstravimui ant sidabro dangos, nesukeliant jos korozijos bei užtikrinant stabilumą laike. Pasitelkę elektrocheminio impedanso spektroskopijos (EIS) metodą, įrodėme, kad taikant mūsų pasirinktus mišrius savitvarkius monosluoknius, galime suformuoti funkcionalius ir biologiškai tikroviškus biologinių membranų modelius ant sidabro, kurie galėtų būti taikomi analitiniams biocheminiams tyrimams.

Disertacijos gynimą stebėti galite naudodamiesi šia nuoroda.