Šio mokslinio darbo tikslas – sukurti molekulinį įrankį neinvaziniam inkstų vėžio aptikimui, prognozei ir pacientų stratifikavimui į rizikos grupes, siekiant parinkti tinkamiausią gydymą individualiam pacientui. Šiam tikslui pasiekti bus vykdomi uždaviniai: 1. Iš ankstesnių visuminės metilintos DNR analizės tyrimų inkstų audiniuose atrinkti patikimiausius epigenetinius biožymenis tolimesnei analizei; 2. Validuoti pasirinktus epigenetinius biožymenis inkstų navikiniuose ir histologiškai nepakitusiuose audiniuose; 3. Ištirti pasirinktų biožymenų pritakomumą neinvazinaim inkstų vėžio aptikimui pacientų šlapimo mėginiuose.
Tema yra aktuali klinikai, nes kol kas nėra neinvazinės priemonės inkstų vėžio diagnozavimui ar stebėjimui, nors šis vėžys pasižymi didžiausiu mirtingumu iš visų urogenitalinės sistemos neoplazijų. Sergant inkstų vėžiu taip pat gana dažnai pasitaiko perteklinio gydymo atvejų, todėl biožymenys, tiksliai atspindintys ligos progresavimą, būtų ypatingai svarbūs. Tyrimas apims literatūros analizę, bioinformatinę metilintos DNR profilio inkstų audiniuose analizę, pasirinktų biožymenų patvirtinimą kiekybine metilinimui jautria PGR ir išsamią statistinę analizę, leidžiančią sukurti neinvazinės priemonės, skirtos inkstų vėžiui diagnozuoti bei stebėti, prototipą.