Nukreipimas į PCSK9 yra novatoriškas metodas kovojant su hiperlipidemija, nes tai yra specifinis ir veiksmingas būdas sumažinti MTL-C kiekį, sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir pasiūlyti tinkamą alternatyvą asmenims, kurie gali blogai reaguoti į statinus arba netoleruoja jų. PCSK9 kelias yra tik vienas iš kelių taikinių sudėtingame lipidų metabolizmo tinkle. PCSK9 inhibitorių derinimas su kitomis lipidų kiekį mažinančiomis medžiagomis gali sukurti sinergetinį poveikį, leidžiantį visapusiškiau kontroliuoti lipidų kiekį. Šiuo tyrimo projektu siekiama suprasti gydymo statinais poveikį hepatokarcinomos ląstelėse, kur PCSK9 lygis bus sumažintas redaguojant CRISPR-Cas9 genomą. Yra keletas tyrimų tiek in vitro, tiek in vivo, kuriuose vertinamas skirtingų lipidų kiekį mažinančių vaistų poveikis cholesterolio kiekio kraujyje ir bendro MTL koncentracijos mažinimo požiūriu. Rečiau atliekami tyrimai, kai PCSK9 slopinimo poveikis tikrinamas kartu su statinų terapija. Šiame projekte įvertinsime, ar gydymas statinais ir PCSK9 genomo redagavimas padidins MTL receptorių ekspresiją mūsų hepatokarcinomos ląstelių linijose.