Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Ugdyti individualaus darbo su moksline literatūra įgūdžius. Supažindinti su mokslinio tyrimo metodologija ir pagrindiniais ekologinės fiziologijos dėsningumais. Ugdyti įgūdžius kritiškai įvertinti ir sisteminti informaciją. Rengti savarankiškiems moksliniams tyrimams.

Pagrindinės temos

Įvadas į ekologinę fiziologiją, ryšys su ekologija, pagrindinės koncepcijos. Adaptacija. Maistas ir mityba. Metabolizmas Kūno dydžio reikšmė. Augimas, jo tipai. Izotopinė ekologija. Termoreguliacija. Vandens ir jonų apykaita, osmozės fiziologija. Temperatūra ir jos poveikis. Nervų sistema, hormonai ir cheminės kontrolės sistemos. Produkcijos koncepcija. Ribojančios maistmedžiagės ir ekologinė stechiometrija. Mikroevoliucijos komponentai: individualus kintamumas, paveldumas ir motininiai efektai. Gyvenimo ciklų evoliucija: teorija, analizė ir dėsningumai. Prisitaikymai vandens ir sausumos aplinkai.

Pagrindinė literatūra

• Karasov W.H., Martinez del Rio C., 2007. Physiological Ecology. Princeton University Press.
  • Willmer P, Stone G., Johnston I., 2008. Environmental Physiology of Animals (2-nd edition). Blackwell Publishing.
  • Roff D. A., 1992. The Evolution of Life Histories. Chapman and Hall.
  • Mousseau T. A., Fox C. W. (eds), 1998. Maternal Effects as Adaptations. Oxford University Press.
  • Sibly R.M., Brown J.H., Kodric-Brown A. (eds), 2012. Metabolic Ecology: A Scaling Approach. Wiley-Blackwell

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Egzaminą sudaro mokslinis pranešimas ir egzamino testas. Abi egzamino dalys turi vienodą svorį galutiniam įvertinimui. Galutinis pažymys – dviejų egzamino dalių įvertinimų aritmetinis vidurkis.

Pranešimas

Pranešimas parengiamas iš anksto suderinta tema remiantis moksliniais straipsniais ir kita moksline literatūra. Trukmė – iki 20 min, pateiktis  - PowerPoint formatas.

Vertinama žodinio pranešimo ir jo pateikties kokybė, atitikimas suderintai temai, dalyvavimas mokslinėje diskusijoje, gebėjimas atsakyti į klausimus ir apginti mokslinius teiginiu. Įvertinama pažymiu 10-balėje vertinimo sistemoje, pateiktoje VU Studijų pasiekimų vertinimo tvarkoje.
Egzaminas (žodžiu)

Egzaminą sudaro du atviro tipo klausimai. Vertinama dalyko sąvokų ir teorijų žinių gilumas ir tikslumas, sugebėjimas lyginti, kritiškai analizuoti ir paaiškinti.  Įvertinama pažymiu 10-balėje vertinimo sistemoje pateiktoje VU Studijų pasiekimų vertinimo tvarkoje.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo