Dalyko

7,5

seminarai

Kurso tikslas

Įsisavinti moderniųjų biotechnologijų principus.

Pagrindinės temos

1. Metabolizmo kelių konstravimas genų inžinerijos pagalba prokariotuose ir žemesniuose eukariotuose.
  2. Augalų metabolizmo kelių konstravimo genų inžinerijos pagalba ypatumai.
  3. Metabolizmo kelių konstravimas genų inžinerijos pagalba gyvūnuose bei žmogaus organizme. Genų terapija.
  4. Antibiotikų biosintezės kelių modifikavimas.
  5. Hibridinių antibiotikų gamyba, panaudojant modifikuotus, jų sintezėje dalyvaujančius fermentus.
  6. Baltymų inžinerija. Baltymų konstravimo in vitro principai. Naujų, gamtoje neaptinkamų baltymų kūrimas. Fermentų specifiškumo, termostabilumo ir kitų savybių keitimas norima linkme.
  7. Abzimų – katalitinėmis savybėmis pasižyminčių antikūnių modeliavimas, inžinerija ir gamyba.
  8. Vakcinų kūrimas baltymų bei ląstelių pagrindu.
  9. DNR vakcinos. Kūrimo ir panaudojimo principai. Klinikinio panaudojimo perspektyvos.
  10. Kombinatoriniai polipeptidų sintezės metodais. Panaudojimas rekombinantinių baltymų kūrimui.
  11. Tikslingas daugiafunkcinių baltyminių kompleksų konstravimas ir pritaikymas.
  12. Fermentų panaudojimas organinėje chemijoje.
  13. Stereoselektyvios sintezė.
  14. Nanotechnologijos biologinių objektų pagrindu ir jų panaudojimo galimybės.
  15. Transgeninių organizmų konstravimo bei panaudojimo galimybės.

Pagrindinė literatūra

• E. Smith Biotechnology (5th edition). Cambridge University Press, 2009
  • E. Heinzle, A. Biwer and C. Cooney Development of Sustainable Bioprocesses. John Wiley & Sons, Ltd. 2006.
  • A. Illanes (Editor). Enzyme Biocatalysis. Principles and Applications. Springer Science + Business Media B.V. 2008.
  • G. Walsh Pharmaceutical Biotechnology. Concepts and Applications. John Wiley & Sons Ltd 2007.
  • Enzyme Catalysis in Organic Synthesis, 3rd Edition. Edited by K. Drauz, H. Groger, and O.May.VCH Verlag GmbH & Co. KGaA, 2012.
  • Trends in Biotechnology; Current Opinion in Biotechnology, Biotechnology and Bioengineering

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Konsultuojančio dėstytojo vardas, pavardė