Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Kursas skirtas aplinkos biotechnologijoms ir ekologijai, daugiausia dėmesio skiriant mikrobinių procesų naudojimui atliekų ir vandens valyme bei bioremediacijai. Šis kursas turi sutelkti dėmesį į biotechnologines ir mokslinių tyrimų tendencijas, metodikas, šiuo metu naudojamas ekologijos srityje, kartu su jų poveikiu aplinkos, pramonės, žemės ūkio sritims. Kursas turi supažindinti su etinėmis problemomis, susijusiomis su šiuolaikinėmis biotechnologijomis, tokiomis kaip genetiniai tyrimai, klonavimas ir kamieninių ląstelių tyrimai, kurios padeda formuoti požiūrį į įvairius biotechnologijų pritaikymo būdus.

Pagrindinės temos

Mikrobų konversijos atvirose sistemose, skatinant bendrą metabolizmą. Bioremediacija, Naujos natūralių kamienų parinkimo ir veiksmingo įvedimo į mikrobines bendruomenes metodikos. Dirbtiniai genomai. Genetiškai modifikuotų organizmų introdukavimas į atviras sistemas. Metabolomas. Didžiausi XXI amžiaus iššūkiai - klimato kaita, energijos tiekimas, sveikata ir tvari aplinka. Atliekų, žemės ūkio praktikos ir natūralių sistemų CO2, CH4 emisijos prevencija. Nuotekų tvarkymo technologijos. Metanogenezė. Tvari žalioji energetika, įvairios bioenergijos formos ir naujosios išgavimo biotechnologijos, mikrobiniai kuro elementai. Efektyvus atliekų perdirbimas, bendro dirvožemio, tiekiančio žaliavines biomedžiagas, našumo palaikymas. Biologinis detoksikavimas. Biologinės kontrolės priemonės.

Pagrindinė literatūra

Knyga: Environmental Biotechnology: For Sustainable Future. Eds: Sobti  R.Ch., Kumar Arora N., Kothari  R. (Eds.), Springer, 2019;

Žurnalai: Nature Biotechnology, International Journal of Ecological Bioscience and Biotechnology; Environmental Biotechnology; Environmental and Toxicology Studies Journal; Petroleum & Environmental Biotechnology; Applied Microbiology and Biotechnology, Algal Research, Microbial Cell Factories, Microbial Biotechnology, Biomass and Bioenergy.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Seminaro tema parenkama egzamino komisijos narių kartu su doktorantu. Seminare pateikiama naujausių mokslinių tyrimų apžvalga. Pristatymo trukmė 30 - 45 min.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo