Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

• Studijuoti ląstelių gyvybės principus, ląstelių organizavimo, koordinavimo, valdymo ir signalų perdavimo erdvėje bei laike mechanizmus, pastovioje būsenoje ir judėjimo metu, ląstelėse veikiančias jėgas, energijos virsmus, elektrines ir mechanines ląstelių savybes.
  • Supažindinti su pagrindiniais ląstelės biofizikos tyrimo metodų principais, galimybėmis ir apribojimais.
  • Ruošiant pranešimą doktorantūros studijas atitinkančia tema, mokytis analizuoti ir kritškai vertininti mokslinę literatūrą, dalyvauti mokslinėje diskusijoje.

Pagrindinės temos

• Pagrindinės ląstelių funkcijos ir fizikiniai principai bei juos aprašantys dėsniai.
  • Biologinių membranų struktūrinė-funkcinė organizacija ir fizikinės savybės, jonų pernaša per membranas, elektrinės ląstelių savybės ir bioelektrogenezės procesai, ląstelių mechaninės savybės, citoskeleto vaidmuo jėgų generavime ir judėjimo organizavime, biologinių motorų veikimas,  mechanocheminiai procesai (raumenų susitraukimas), fotobiologiniai reiškiniai, fotosintezės termodinamika, bioenergetika bei kt.
  • Ląstelių tyrimuose naudojami biofizikiniai metodai: optikos ir spektroskopijos metodai, kalorimetrijos metodai, mikroskopija, elektroporacija, elektrofiziologiniai ir kiti tyrimų metodai.
  • Doktorantui rekomenduojama rinktis temą, susijusią su jo doktorantūra.

Pagrindinė literatūra

• F. Dillon. Biophysics. A Physiological Approach. 2012, Cambridge University Press
  • Rob Phillips, Jane Kondev, Julie Theriot.  Physical Biology of the Cell. 2012, Garland Science
  • Thomas Fischer Weiss. CELLULAR BIOPHYSICS Vol. 1: Transport Vol- 2: Electrical Properties. 1996, Bradford Book.
  • Joachim Frank (Ed). Molecular Machines in Biology: Workshop of the Cell. 2011, Cambridge University Press
  • David S. Goodsell The Machinery of Life. 2011, Springer.

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Seminaras

Doktorantas turės paruošti ir pristatyti viešą pranešimą Ląstelės biofizikos tema, susijusia su studento rengiama disertacija. Pranešimo trukmė – viena akademinė valanda. Studentui privaloma apžvelgti bent 20 naujausių mokslinių straipsnių. Vertinama temos atskleidimas, mokslinės problemos suvokimas, bazinių ir naujų žinių pristatymas, supratimas, ko šiuolaikinis mokslas šia tema dar negali paaiškinti, doktoranto atsakymai į komisijos ir auditorijos užduotus klausimus.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

vardas

Mokslo