Dalyko pavadinimas

individualus

seminarai

Kurso tikslai

Giliau supažindinti su tarpmolekulinėmis sąveikomis, biomolekulių saviorganizacijos fizikiniais principais, suteikti aktualios informacijos apie natūralių ir dirbtinių nanodarinių įvairovę, jų išskirtines savybes, tyrimo metodus, pritaikymą diagnostikai ir gydymui, bei skatinti tarpdisciplininį požiūrį į šiuolaikines biomedicinines technologijas.

Pagrindinės temos

Biomolekulės, tarpmolekulinės sąveikos ir jų tyrimo metodai. Nanotechnologijų apžvalga. Nanodalelių įvairovė. Biologinių makromolekulių, ląstelių imobilizavimas ant paviršiaus ir jų tyrimo metodai. Nanodariniai gamtoje. Molekuliniai jungikliai. Nanolustai. Imitacinių nanodarinių kūrimas. „Elektroninė nosis”. “Nanolaboratorijos”. Nanodarinių taikymas farmacijos pramonėje, diagnostikoje ir aplinkosaugoje. Nanomedicina.

Pagrindinė literatūra

• Springer Handbook of Nanotechnology, Ed. B.Bhushan, Springer-Verlag, Berlin, 3rd ed., 2010
  • Bionanotechnology: Global Prospects, ed. David E. Reisner, CRC Press, Taylor & Francis Group, 2009.
  • Bionanotechnology: Global Prospects II, ed. David E. Reisner, CRC Press, Taylor & Francis Group, 2011.
  • Nanotheranostics for Cancer Applications, eds. P. Rai and S.A. Morris, Springer-Verlag, 2019

Vertinimo strategija

Vertinimo kriterijai

Referatas,

egzaminas

Kurso metu doktorantas paruošia ir ne vėliau kaip savaitę iki egzamino datos pateikia ne trumpesnį negu 20 psl. referatą iš anksto paskirta tematika. Egzamino metu reikia atsakyti raštu į du pateiktus klausimus kurso tema. Egzamino trukmė – 2 val. Galutinis įvertinimas yra suminis – 40 proc. sudaro referato balas, 60 proc. – egzamino balas.

Konsultuojančio (-ių) dėstytojo (-ų) vardas, pavardė

Pedagoginis

Vardas

Mokslo