Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) darbą pradėjo naujos sudėties VU GMC Tarptautinė patarėjų taryba. Pirmojo posėdžio metu metu jos nariai kartu su VU GMC vadovybe aptarė GMC praėjusių metų tendencijas bei ateities perspektyvas. Tarptautinės patarėjų tarybos nariai taip pat pateikė vertingų įžvalgų, kaip pagerinti centro finansinį bei administracinį valdymą, didinti tarptautiškumą, stiprinti santykius su socialiniais partneriais.

Tarptautinę patarėjų tarybą sudaro prof. Dr. Peter Becker (Vokietija); Miuncheno Liudviko-Maksimiliano Universiteto (LMU) Biomedicinos centro (BMC) vadovas, EMBL tarybos pirmininkas; prof. dr hab. Janusz Marek Bujnicki (Lenkija); Tarptautinio molekulinės ir ląstelės biologijos instituto Varšuvoje mokslinių tyrimų grupės vadovas, Europos Komisijos Vyriausiųjų mokslo patarėjų grupės narys; prof. Andres Metspalu (Estija), Estijos Biobanko vadovas, Tartu universiteto profesorius; prof. Poul Nissen (Danija), "Nordic-EMBL Partnership for Molecular Medicine", Danish Research Institute of Translational Neuroscience – DANDRITE direktorius bei Aarhus universiteto profesorius; Dr. Anna Olsson (Portugalija), Porto universiteto i3S Sveikatos tyrimų ir inovacijų instituto (i3S-Institute for Research and Innovation in Health) tyrėja ir grupės vadovė; Prof. Taina Pihlajaniemi (Suomija), Oulu universiteto mokslo reikalų prorektorė; Dr. Heiko Runz (JAV) vyresnysis medicinos direktorius, Žmogaus genetikos skyriaus vadovas Biogen, Bostonas.

VU Gyvybės mokslų centro Tarptautinė patarėjų taryba – tai pasaulyje pripažintų mokslininkų grupė, kurios rekomendacijos padėtų vykdyti pasaulinio lygio tyrimus, įgyti didesnį tarptautinį pripažinimą. Ji susideda iš septynių narių, paskirtų penkerių metų kadencijai. Pirmąkart VU Gyvybės mokslų centro Tarptautinė patarėjų taryba susirinko 2017 m. pabaigoje. 2023 m. pabaigoje sudaryta naujos sudėties taryba.

patareju taryba2024 1