Praėjusią savaitę Vilniuje įvyko konferencija "Life Sciences Baltics", į kurią susirinko gyvybės mokslų entuziastai iš daugiau nei 20 skirtingų pasaulio šalių. Šiame kas dvejus metus vykstančiame renginyje buvo aptarta biotechnologijų plėtra, skaitmeninės sveikatos technologijos, medicinos ir gyvybės mokslų ateities perspektyvos.

Viešosios ekspertų diskusijos „Gyvybės mokslų startuolių geroji patirtis“, organizuojamos startuolių akseleratoriaus „Baltic Sandbox Ventures“, metu antrepreneriai dalinosi sėkmės paslaptimis kuriant biotechnologinį startuolį. Itin didelio susidomėjimo sulaukė startuolių idėjų pristatymų iššūkis – buvo pristatyta net 13 verslo idėjų. Savo sėkmės istorijomis X sesijoje „Sintetinė biologija pusryčiams su Biocatalyst Foundation“ dalinosi ir Gyvybės mokslo centro Technologinio verslo inkubatoriuje įsikūrusios įmonės „Caszyme“, „Psylink“ bei „BALTYMAS“.

Vilniaus universiteto stende kvietėme nusifotografuoti su 5DWB molekule, kurios struktūrą ištyrė Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Giedrė Tamulaitienė su kolegomis. XVIII konferencijos sesijoje „Kas toliau: kylančios gyvybės mokslų tendencijos“ pranešimą skaitė Gyvybės mokslų centro, EMBL partnerystės instituto mokslininkas dr. Stephen Knox Jones, Jr. Tyrėjas kalbėjo itin perspektyvia tema „Didelio našumo CRISPR pagrįstų genų redagavimo įrankių ir jų taikinių profiliavimas“.

LSB 2023 Jones   LSB_2023_Lastauskiene_5DWB.jpg
LSB 2023 Caszyme  LSB 2023 Baltymas