Sidebar

Naujausi įvykiai

Aprašymas

Tai jau antroji bibliotekos šiais metais parengta paroda meno ir kultūros atstovus jungiančioje Google Arts & Culture platformoje, kurioje lankytojai kviečiami pažinti įdomiausius bibliotekoje saugomus dokumentus.

APŽIŪRĖTI PARODĄ

Organizuoja Biblioteka
Kontaktai Jonė Šulcaitė-Brollo
Pradžia 2020-10-15 08:00
Pabaiga 2021-01-15 01:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Plačiau apie renginį
Aprašymas

Viduramžiais Europoje populiariais miestų gyventojų „gydytojais“ tapo barzdaskučiai. Dažniausiai jie gydydavo žaizdas, kaulų lūžius, nuleisdavo kraują, traukdavo dantis. Barzdaskučiai jungėsi į amatininkų cechus, kurių statutas reguliavo narių veiklą. Jie suteikdavo pagalbą savo kirpyklose, miesto ir turgaus aikštėse bei nukentėjusiųjų namuose. Neretai su visa savo „profesine atributika“ jie keliaudavo po aplinkinius kaimus ir gydydavo jų gyventojus.

Cechinė barzdaskučių veiklos institucija iš Vakarų Europos paplito ir Lietuvoje: 1509 metais Vilniuje įkurtas barzdaskučių – chirurgų cechas. Vėliau įkurti cechai kituose LDK miestuose.

Barzdaskučiai sėkmingai konkuravo ir su diplomuotais gydytojais, atvykstančiais į Lietuvą nuo XIV a. pab. – XV a. pr., gyvendavusiais kunigaikščių ir didikų šeimose. Jie buvo Vakarų Europos universitetus baigę vidaus ligų gydytojai teoretikai, rėmęsi žiniomis iš knygų, bet ne ligonio stebėjimu. Todėl dažnai, nors ir turėdami savo namuose gyvenančius gydytojus, susirgę valdovai kviesdavosi barzdaskučius.

Kviečiame susipažinti su XVI-XVIII a. dailininkų darbais, kuriuose užfiksuota barzdaskučių ir pirmųjų Europos gydytojų veikla.

Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta VU Medicinos fakulteto 2-jo aukšto koridorius (prie Didžiosios aud.) (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius)
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2020-10-05 09:00
Pabaiga 2020-12-31 18:00
Tipas Paroda
Aprašymas Paroda „Ką mato paukščiai“
Organizuoja Medicinos fakultetas
Vieta VU Medicinos fakultetas (M.K.Čiurlionio g. 21)
Kontaktai Irma Kušeliauskaitė
Pradžia 2020-09-22
Pabaiga 2020-12-31
Tipas Paroda
Papildoma informacja Plačiau apie renginį
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos