Sausio 5 d. 13 val. R101 aud. Ciuriche ir Vienoje tyrimus atliekanti Rugilė Stanytė skaitys pranešimą „Spatiotemporal dynamics of sister chromatid resolution“.

„Beveik 2 metrų ilgio žmogaus DNR telpa į 100 000 kartų mažesnį 20 mikronų skersmens ląstelės branduolį. Po DNR replikacijos į tą patį branduolį telpa dvi kopijos DNR, siekiančios beveik 4 metrus. Ląstelei dalijantis šios dvi DNR kopijos privalo atsiskirti nesusipainiojusios ir nesutrūkinėjusios. Klaidos atsiskiriant DNR replikacijai ir seserinėms DNR chromatidėms neretai sukelia vėžį. Taigi diskutuosime, kaip, kada ir kur ląstelės pradeda seserinių chromatidžių atsiskyrimą po DNR replikacijos ir kaip šis procesas sąveikauja su kitomis genomo funkcijomis“, – sako mokslininkė.

R. Stanytė yra VU absolventė, magistrantūrą ir doktorantūrą baigė Šveicarijos federaliniame technologijos institute Ciuriche (ETH Zurich), taip pat tyrimus atliko Molekulinės biotechnologijos institute (IMBA) Vienoje.

Paskaita vyks anglų kalba.