Tęsiantis karui Ukrainoje ir Rusijai griaunant Ukrainos mokslo ir studijų energetinę infrastruktūrą, LMA prezidentas akad. Jūras Banys susisiekė su Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos (UNMA) prezidentu prof. Anatolijumi Zagorodnijumi (Anatoly Zagorodny) ir pasiteiravo, kaip Lietuvos mokslo bendruomenė galėtų prisidėti ir paremti UNMA šiuo sunkiu laikotarpiu.

Prezidentas A. Zagorodnijus padėkojo už rūpestį ir paprašė nupirkti mokslo institutams elektros generatorius, kurie užtikrintų mokslinių tyrimų tąsą.

LMA yra pasirašiusi tarptautinio bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos nacionaline mokslų akademija. Paremti ją galima per Lietuvos mokslų akademijos mokslinių tyrimų ir tarptautinio bendradarbiavimo labdaros ir paramos fondą, surinkus lėšas, už kurias būtų nupirkti elektros generatoriai ir nugabenti į Kijevą.

Ukraina kovoja už savo ir mūsų visų Laisvę. Maloniai prašome prie šio kilnaus tikslo prisidėti finansine parama (iki Kalėdų, gruodžio 24 d.):

Gavėjas: Lietuvos mokslų akademijos mokslinių tyrimų ir TB paramos fondas

• Sąskaitos Nr.: LT40 7044 0600 0835 9226 SEB banke

Pervedimo paskirtis: parama Ukrainos nacionalinei mokslų akademijai

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų gerumą!

Lietuvos mokslų akademijos prezidentas akad. Jūras Banys

Lietuvos mokslų akademijos mokslinių tyrimų ir tarptautinio bendradarbiavimo labdaros ir paramos fondo pirmininkas akad. Leonas Valkūnas

Pagarbiai
Lyda Milošienė